» » Скандальные стройки Одессы посетили представители минкульта

Скандальные стройки Одессы посетили представители минкульта

В Одессе состоялось выездное заседание комиссии, созданной из представителей ведомства. Цель визита в наш город - проверка законности строительства в историческом центре ряда объектов, которые осуществляются якобы с согласия министерства культуры.

http://youtu.be/pSkyALpCjp0

В Одессе прошло выездное заседание комиссии представителей Минкультуры Украины. Чиновники из Киева побывали на нескольких объектах строительства, которые возводятся в исторической части города. Выводы из результатов проверки, столичные гости обнародовали на специальном заседании.

Яков Дихтярь, зав. сектором Госреестра недвижимых памятников Украины: Дуже часто виникає проблема навіть у зв’язку з тим, що було погоджено лише історико-містобудівне обгрунтування. Але вже на підставі нього люди розробили проект і далі починають будувати. Ця проблема є тут у вас. Цих об’єктів п’ять, ми сьогодні об’їхали 5 об’єктів. У більшої частини з них погоджено лише історико-будівне обгрунтування. Тобто, три з тих, що ми бачили, три об’єкти почали будівництво, тільки маючи погодження історико-містобудівного обгрунтування.

Все объекты, где побывали представители Минкультуры, - рассказали столичные чиновники, оказались без надлежащих документов. Напомню, многие строительные компании ссылались именно на разрешения от Минкульта, чтобы приступить к строительству в исторических ареалах. Это неоднократно вызывало резонансные заявления депутатов и политиков. Сегодня, в министерстве культуры утверждают, что дела по некоторым из проверенных в Одессе строек уже направлены в правоохранительные органы и Генпрокуратуру.

http://youtu.be/-I_k4XggJ5Q

Лидия Карпенко, начальник управления охраны недвижимого наследия: Можу сказаті зараз таке. Що стосується об’єктів, скандальних об’єктів, які зараз споруджуються в історичному ареалі міста Одеси, Мінкультури, звісно вже зреагувало. Відповідні листи були скеровані до правоохоронних органів. По вулицях Асташкіна, Білинського складені акти та постанови про накладнення фінансових санкцій, про що було повідомлено і самого Генпрокурора. Зараз уже є на руках судова ухвала, Одеська міська прокуратура звернулась до суду з тим, що відмовляються порушники сплачувати фінансові санкції до держбюджету.

Но, несмотря на то, что дело по данным объектам находится в суде, представители Минкульта утверждают, что не в их компетенции прекратить возведение данных обьектов.

http://youtu.be/heacaejZm6g

Лидия Карпенко, начальник управления охраны недвижимого наследия: Не дивлячись на те, що постанова про фінансові санкції виписана, справа знаходитиься в суді, алеж роботи не зупиняються. Навить, якщо буде прийняте судове рішення про стагнення судових санкцій, це не значить, що роботи будуть зупинені. Про це також повидомили Генпрокурора України. Нажаль, мы зараз не можемо здійснювати, мінкультури у тому числі позбавлене права здіснювати перевірки до кінця цього року. У разі, якщо ця норма закону, яка сьогодні присутня про Дербюджет на 2014 рік, буде включена в закон про держбюджет на наступний рік, це буде великий крах не тільки для міста Одеси, але і для всієї культурної спадщини України, оскільки ми будемо позбавлені права контролювати будь які дії, що порушують законодавство в сфері культурної спадщини.

Похожие новости

Комментарии

Гость


СМИ Украины:

Загрузка...