Якщо все добре, то навіщо підвищувати тарифи?
Знаменита булгаківська фраза щодо того, що перед обідом не варто читати газет, для мене звучить з невеликою корекцією, яка не змінює сенсу. Я раджу не читати перед їжею Інтернет-канали.
Зараз поясню. Ось один із загальнонаціональних інформаційних сайтів опублікував замітку під назвою: «Нафтогаз» планує вибивати борги за комуналку – вже набирають колекторів». Ну далі йде роз'яснення, чого нам чекати. Цитую:
Згідно з тендерною документацією, у «Нафтогазі» витратять на колекторів 882 тисячі гривень.
Ну, крім того, енергетичний гігант збирається розширити штат: за 8-14 тисяч гривень шукають операторів, які обдзвонюватимуть клієнтів. Словом, ка любили говорити в мій час на Молдаванці – пацани готові витратити кошмарні гроші, аби вщухати боржників.
Наступна новина викликала мене в економічний шок. Читаю:
Експерт із ЖКГ Олег Попенко зазначив, що точний розмір підвищення тарифів на газ поки що назвати важко, але експерт припускає, що за нинішніх умов подорожчання тарифів може статися в середньому до 11-12 гривень за кубометр.
«Наскільки я знаю, розглядається кілька варіантів підняття вартості газу: перший етап - 11-12 гривень, другий - до 16 гривен,» - зазначив Попенко.
І нарешті, матеріал, опублікований у понеділок, 17 квітня 2023 року агентством «Інтерфакс-Україна» під заголовком: «Україна розпочала сезон закачування газу до підземних газосховищ». У ній повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов повідомляє, що компанія розпочала закачування газу до сховищ на черговий опалювальний сезон. І вихваляється тим, що минулий був вдалим, - цитую! –
Тобто, виходить, газу споживали менше. Витрати менші порівняно з минулими роками. Тоді навіщо підвищувати тарифи? Тим більше, що неплатники – люди, які просто не мають достатньо грошей на оплату «комуналки». Зрозуміти цю логіку важко.