Білі лелеки повертаються додому

На Одещині лелеки повертаються до своїх гнізд, розташованих на спеціальних платформах на стовпах ліній електропередачі. Пристрої добре пережили зиму, тож пташині домівки цілі й неушкоджені. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК Одеські електромережі.
На Одещині для лелек енергетики вже облаштували 283 платформи для виття гнізд на стовпах, для сов - 50 гнізд у спокійних місцях та встановили понад 2 119 птахозахисних пристроїв для безпеки пернатих. Крім того, 71 лелеку окільцювали, щоб розуміти, де птахи житимуть і чи повернуться додому. Лелеки повертаються через чотири роки після того як вони відлітають у теплі краї.
Щоб встановити одну платформу, потрібно до 13 фахівців, це електромонтери оперативно-виїзних бригад, екологи, команда цеху з ремонту обладнання. Вага платформи - до 49 кг і вона витримує гніздо, середня вага якого – 100-200 кг, а максимальна – 600 кг. Як зазначають енергетики, найстарішому гнізду на опорах ДТЕК уже 15 років.
До 2022 року на дротах ЛЕП встановлювали маркери, щоб птахи могли їх бачити й обходити. Зараз найпоширеніше рішення - металеві платформи для гнізд лелек.