НОВИНИ ГРАД » Новини » Події » Видавали себе за інвестиційний холдинг: в Одесі судитимуть банду шахраїв

Видавали себе за інвестиційний холдинг: в Одесі судитимуть банду шахраїв

Выдавали себя за инвестиционный холдинг: В Одессе будут судить банду мошенников
Читати grad.ua у  

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно 3 керівників та 16 учасників злочинної організації, які налагодили роботу шахрайського колл-центру. Повідомляє Одеська Обласна Прокуратура.

Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією і участь у ній, шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки та легалізація. Обвинувачені під приводом вкладення коштів у купівлю акцій та криптовалюти ошукували громадян України, Республіки Молдова, країн Європейського Союзу, Об’єднаних Арабських Еміратів та США.

Учасники організованої групи телефонували громадянам різних країн і представлялися працівниками інвестиційної компанії. Шляхом обману вони схиляли співрозмовників до перерахування коштів під приводом інвестування у криптовалюту, цінні папери та інші активи.

В орендованому угрупованням приміщенні було створено та обладнано окремі структурні підрозділи злочинної організації – «служба безпеки», «відділ холодників» та «відділ Тім-лідерів». Кожний відділ мав свої функції, штат працівників, свого адміністратора, інструкції щодо введення потерпілих в оману та навчальний матеріал. Штатна чисельність колл – центру складала до 80 працівників.

Щомісячний дохід «інвестиційного холдингу» становив 150-200 тисяч долларів, з якого до 100 тисяч долларів йшло на забезпечення діяльності, у тому числі 50 тисяч на зарплати. Лише оренда приміщення складала 10 тисяч долларів на місяць, яке шахраї змінювали кожні 3-4 місяця з метою конспірації. Встановлено 9 потерпілих, сума завданих їм збитків – понад 5 млн гривень.

Під час обшуків вилучили комп’ютерну техніку, носії інформації, мобільні телефони, чорнові записи, сценарії розмов з майбутніми потерпілими тощо. На криптогаманці, нерухомість та автомобілі обвинувачених накладено арешт.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: