В Одеській області викрито злочинну групу, яка використовувала ім'я та підроблені документи голови обласної військової адміністрації Олега Кіпера для виманювання грошей у громадян і підприємств. Про це повідомили в Одеській ОВА та кіберполіції України.
Зловмисники розсилали фейкові повідомлення та електронні листи з пропозицією нібито взяти участь у програмі допомоги Збройним силам України. Для додання достовірності вони виготовили підроблені документи з підписом Олега Кіпера і створили фейковий телеграм-акаунт. Реквізити для переказів вказувалися на банківські картки та рахунки, оформлені на підставних осіб.
У Києві в одного з підозрюваних під час обшуку поліцейські вилучили мобільні телефони, банківські та SIM-картки, що використовувалися в шахрайських схемах. За рішенням суду його відправили під домашній арешт. Фігуранту загрожує до восьми років позбавлення волі. Наразі слідство встановлює всіх причетних і точний розмір збитків.