Михаїл Бенціонович Рибак – журналіст та фотохудожник – народився 21 липня 1930 року в Аккермані (нині Білгород-Дністровський). Він закінчив авіаційне училище, став штурманом дальньої авіації. Потім вступив на геолого-географічний факультет ОДУ, поєднував навчання з викладанням. Захопився фотографією.
У 1960 році Михайло Рибак став фотокореспондентом. Він працював у виданнях «Чорноморська комуна», «Комсомольська іскра», «Прапор комунізму», «Вечірня Одеса», «Порто-франко». В Одесі пройшли 7 персональних фотовиставок.
Він брав участь у фотоконкурсах та виставках у США, Іспанії, Аргентині, Фінляндії, Новій Зеландії, Югославії, Болгарії. Його фоторепортажі опубліковані в сотні з лишком світових видань.
Михайло Рибак – автор книги «Записки фоторепортера». «Мені 69 років, – писав Михайло Рибак – 39 з них я пропрацював у ЗМІ... Майже за три з половиною десятиліття жодна подія в житті міста не залишилася без моєї уваги. Це і встановлення нової антени Одеського телецентру, і будівництво Припортового заводу, успіхи та невдачі футбольних клубів міста, історія Гуморини.»
Він вважав, що «…чорно-біла фотографія залишиться назавжди фундаментом газетно-журнальної образотворчої творчості. Це класика, побудована у світі разом із композицією. Бачення фоторепортера, розкриття теми починається із чорно-білого зображення. … Однак далеко не кожен професійний фотограф здатний створити цікаву чорно-білу фотографію. Шкода, що багато хто заспокоївся на звичайній фіксації факту. Тому й доводиться замислитись: чи відродиться професія репортера?»
Помер Михайло Бенціонович Рибак 21 жовтня 2001 року в Одесі. Відомий журналіст В. Лошак написав:
Пам'ять про Михайла Борисовича залишиться в серці всіх, хто колись з ним працював, дружив, просто був героєм його репортажу. Є люди, які своєю суттю уособлюють Одесу.
Не знаю, чого в цій суті більше: іронії, уміння не зациклюватись на труднощах, майстерного ставлення до справи. Але Михайло Рибак і був одним із тих людей, які виявляють собою душу міста.