В Одесі за тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли майже сто людей
![В Одесі за тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли майже сто людей](/uploads/mini/big/baf/shutterstock_70973383-300x2002x.jpg)
За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, за останній тиждень на гострі кишкові інфекції захворіли 93 одесити, з яких 67% - діти. Випадків холери не зареєстровано. Про це повідомляє Одеська міська рада.
Більшість випадків захворювань пов’язані із вживанням немитих овочів і фруктів, готових домашніх страв з порушенням технології приготування і зберігання, молочних і м’ясних продуктів, придбаних на стихійних ринках, а також з порушенням правил догляду за дітьми.
Купання на пляжах залишається під забороною, оскільки морська вода не відповідає нормативним вимогам - перевищені нормативи вмісту бактерії групи кишкових паличок.
За минулий тиждень з морської води виділено 10 холероподібних НАГ-вібріонів на пляжах «Лузанівка», «Аркадія», «Дача Ковалевського», 10-а та 16-а станції Великого Фонтану. НАГ-вібріони не є збудниками холери, але можуть спричиняти кишкові інфекції.
З проб морепродуктів на пляжах Одеси (креветки) також виділено 3 НАГ-вібріони. Холерний вібріон не виявлено.