НОВИНИ ГРАД » Новини » Эксперты опровергает информацию об облаке серы над Одессой

Эксперты опровергает информацию об облаке серы над Одессой

Эксперты опровергает информацию об облаке серы над Одессой
Читать grad.ua в  

«Над Одессой движется ядовитое облако» – сообщали утром фейковые новостные страницы. Якобы извержение вулкана на канарском острове Пальма стало причиной высокой концентрации оксида серы в атмосфере, и одесситам лучше не выходить из дома.

Однако лишь часть этой информации соответствует действительности рассказала корреспонденту ТРК «ГРАД» Александра Хала, синоптик Украинского гидрометцентра:

На острові Ла Пальма – це Іспанія, все ще триває виверження вулкану Кумбре Вєха. І отже останніми днями за даними супутникового моніторингу на території Європи переміщуються повітряні маси, у яких перевищується концентрація сіри SO2.

Но волноваться одесситам все-таки не нужно. Далёкий вулкан пока не грозит нам экологической катастрофой, говорит эксперт.

Перевищення цих концентрацій гіоксиду сірки спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а у верхніх шарах стротосфери, тобто на висоті 10-12 км, навіть вище. Тобто ніякої небезпеки немає. Бо біля приземного шару атмосфери , тобто те повітря, яким ми всі дихаємо не має перевищень концентрацій SO2.

Что же касается этого так называемого «облака» – оно способно повлиять лишь на качество осадков, и то – в минимальной степени.

Також зазначають вчені, що таки буде переважати погода без опадів, все таки у нас зараз в Україні, та хвилюватися не варто. Але навіть як би випадали опади, то це будуть злегка підкислені дощі, загалом це не становить суттєвої небезпеки для колишнього середовища.

По прогнозам специалистов, очень скоро ядовитое облако сдует ветрами.

Семантична ситуація зараз є динамічною, у нас погода вітряна, відповідно ці повітряні маси з перевищенням діоксиду сірки доволі швидко покинуть територію України у найближчу добу і будуть зміщуватися у східному напрямку.

Так что одесситам волноваться не о чем.


Похожие новости

Коментарі
СМИ Украины:

Загрузка...