Чи загрожують плями мазуту в Чорному морі Одеському узбережжю?
За останніми даними супутникової зйомки в районах Севастополя і Керчі виявлено мазутні плями довжиною до 15 кілометрів. Площа забруднення морської акваторії склала близько 1000 квадратних кілометрів. Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Український науковий центр екології моря стверджує, що згідно з прогнозами на 9 січня 2025 року, узбережжя Одеської області не зазнає загрози мазутного забруднення, і наразі немає передумов для цього. Однак екологи, вивчивши супутникові знімки і з огляду на напрямок вітру, а також погодні умови, змогли передбачити найбільш ймовірні зміни в акваторії до 13 січня. Наразі небезпека існує тільки для узбережжя Криму, де очікується збільшення «заражених» територій.
Як випливає з повідомлення, переважаючі течії та напрямок вітру сприяють переміщенню плям у північно-східному напрямку. Крім того, триває забруднення кавказького узбережжя, особливо в районі від мису Панагія до Анапи.
Зі свого боку представник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук висловив побоювання, що мазут може досягти Одеси і навіть Миколаєва через Дніпро-Бузький лиман.
Так само одеські еколог припустив, що зі зміною вітру існує ймовірність, що плями мазуту досягли узбережжя Одеської затоки.
Нагадаємо, 15 грудня в Керченській протоці сталася аварія двох російських танкерів - «Волгонефть 212» і «Волгонефть 239». Судна зазнали лиха приблизно за 7 кілометрів від берега під час сильного шторму. На борту танкерів могло вміщатися сукупно до 8 тисяч тонн нафтопродуктів. Частина з них унаслідок аварії вилилася в море.