Аварія в Чорному морі загрожує екологічною катастрофою
15 грудня поблизу Керченської протоки внаслідок аварії танкерів «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» за повідомленням медіа стався значний витік мазуту, що створює загрозу масштабної екологічної катастрофи в акваторії Чорного моря.
4300 тонн мазуту і, можливо, інших нафтопродуктів виливаються у води Керченської протоки, що з'єднує Чорне та Азовське моря. Повідомляють ЗМІ з посиланням на Greenpeace.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України зробили заяву щодо цієї ситуації. За попередньою інформацією, причиною аварії стало недотримання російською стороною технічних вимог до безпеки мореплавства, зокрема, використання річкових суден у відкритому морі в умовах шторму.
За інформацією Українського наукового центру екології моря, витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для морської екосистеми, зокрема загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів через токсичний вплив нафтопродуктів; забруднення донних відкладень і прибережних зон, які є місцем проживання багатьох видів морської флори та фауни; порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорізноманітті регіону. Деякі постраждалі види можуть потребувати десятиліть для відновлення.
Для оцінки збитків, завданих морській екосистемі внаслідок аварії танкерів, за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, фахівці Міндовкілля, Українського наукового центру екології моря та ДЕІ працюють над моделюванням наслідків надзвичайної події та здійснюють збір даних про масштаби забруднення. Також готуються звернення до відповідних природоохоронних комісій та конвенцій.