Аварії танкерів у Керченській протоці: масштаб забруднення збільшується
Унаслідок аварії російських танкерів «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239», що сталася в районі Керченської протоки під час штормових умов 15 грудня 2024 року в море потрапила значна кількість мазуту.
Наразі точно не відомо, чи продовжує витікати мазут із затонулого судна. Однак збереження ризиків витоку створює потенційну загрозу для морського середовища і потребує подальшого моніторингу.
Згідно з супутниковими даними за 24 грудня, зафіксовано темні смуги поблизу Феодосійської затоки. Формування цих темних ділянок найімовірніше спричинене вітром, який може сприяти поширенню забруднення вздовж південно-східного узбережжя Криму.
Так само можливе поступове розширення нафтової плями в акваторії Чорного моря. На початку періоду забруднення концентрувалося поблизу Керченської протоки, однак під впливом мінливих вітрових умов і течій мазут почав переміщатися в південному і південно-західному напрямках, досягаючи узбережжя, зокрема територій Опукського природного заповідника та ландшафтного парку «Мис Такіль», і відкритих вод Чорного моря. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
За інформацією ЗМІ з 15 по 25 грудня на березі Краснодарського краю виявлено 19 загиблих дельфінів. Найімовірніша причина загибелі - гостра інтоксикація. Зовнішніх слідів нафтопродуктів, травм, захворювань, виснаження на тілах не виявлено.