НОВИНИ ГРАД » Новини » Події » У посилці з Ізраїлю одеські митники вилучили колекцію монет

У посилці з Ізраїлю одеські митники вилучили колекцію монет

В посылке из Израиля одесские таможенники изъяли коллекцию монет
Читати grad.ua у  

У посилці, що надійшла з Ізраїлю на адресу громадянки України, замість заявлених відправником у поштовій накладній взуття, консерви, посуд та одяг виявилися нумізматична колекція.

У колекції є монети майже всіх країн Європи: від крейцерів та гелерів часів Австрійської імперії, фінських пенні, карбованих у 1917 році, та нідерландських центів і гульденів кінця ХІХ століття до німецьких марок та пфенінгів, норвежських ере, ірландських та ісландських крон, швейцарських раппенів від початку ХХ століття до сьогодення.

У нумізматичній збірці вони становлять левову частку і по кількості, і по цінності. Більш того, деякі країни представлені настільки широко, що по монетам можна вивчати не тільки державну грошову систему, а й історію.

Серед виявленого - також грошові одиниці Туреччини, Тунісу, Філіппін, Сирії, Японії, Ізраїлю, Бразилії, Австралії, Індії, Йорданії, Індонезії та інших країн.

Є навіть пам’ятні рублі самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки та центи Сурінаму часів його колоніального минулого.
Фахівці Національного музею історії України дійшли висновку, що монети мають культурну та історичну цінність. Нумізматичну колекцію вилучили, триває розслідування, повідомили у пресслужбі одеської митниці.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: