НОВИНИ ГРАД » Новини » Щеплення проти COVID-19: нові рекомендації МОЗ

Щеплення проти COVID-19: нові рекомендації МОЗ

Щеплення проти COVID-19: нові рекомендації МОЗ
Читати grad.ua у  

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та перше бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.

Наразі понад 880 тис. українців не зробили другу дозу і понад 12 млн - третє щеплення. Тобто не отримали бустерну дозу. Їх треба надолужити, щоб сформувати індивідуальний імунітет, який допоможе в разі інфікування перенести хворобу з нижчим ризиком розвитку ускладнень, особливо людям похилого віку та пацієнтам із супутніми захворюваннями, які пригнічують імунітет, пояснили в МОЗ.

Усі наступні щеплення після третього називають додатковим бустером (у деяких країнах він називається «сезонний бустер»). Його рекомендує лікар пацієнтам із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. А саме:

  • людям, старшим за 60 років;
  • тим, хто має серйозні супутні хвороби;
  • особам, які перебувають у групі ризику тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Потребу в додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляду на історію хвороби пацієнта та прийняті рекомендації МОЗ України.

Українці, які не належать до пріоритетної групи отримання додаткової бустерної дози, але їм необхідно отримати «додатковий бустер», наприклад, для поїздки до країн, де є вимоги мати додаткове щеплення, або ті, хто мають первинний курс вакцинації та виявили бажання отримати додатковий бустер, можуть зробити щеплення після консультації із сімейним лікарем в амбулаторії або в пункті щеплення. Однак такі щеплення здійснюватимуться в разі достатньої кількості доз вакцини для забезпечення щепленнями осіб із групи ризику тяжкого перебігу COVID-19.

Наразі в Україні є понад 5 млн доз вакцини проти COVID-19. Щеплення залишаються безкоштовними для кожного українця. Зробити вакцину можна в пунктах щеплення або в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Також в Україні доступна вакцина проти COVID-19 для щеплення дітей із 5-річного віку.

Напередодні МОЗ повідомляло, що наразі в Україні не зареєстровано випадків нового варіанта коронавірусу під назвою «Pirola».


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: