НОВИНИ ГРАД » Новини » Новий штам короновірусу: коментар МОЗ
Новий штам короновірусу: коментар МОЗ
Читати grad.ua у  

Новий варіант вірусу вперше було зафіксовано в Ізраїлі, потім він з'явився у США, Данії та Великій Британії. На сьогодні, за інформацією МОЗ, у світі зареєстровано майже 100 тисяч нових випадків захворювання, спричинених новим варіантом коронавірусної інфекції, у Великобританії, США, Південній Африці, Швеції, Франції, Португалії, Канаді, Таїланді, Швейцарії та Австралії.

Найпоширеніші симптоми коронавірусу «Pirola»:

  • нежить,
  • головний біль,
  • втома,
  • чхання та біль у горлі,
  • рідше фіксують подразнення очей і висип. 

В Україні випадків захворювання, спричинених новим штамом, не зареєстровано. Однак, як зазначили у Міністерстві охорони здоров'я, фахівці не виключають, що «Pirola» (Пирола) з'явиться в Україні:

З огляду на те, що тисячі українців, які вимушено залишили свої домівки через війну, приїжджатимуть або повертатимуться додому з країн, де вже є новий штам. За результатами секвенування, тобто лабораторного дослідження зразків, відібраних від хворих на COVID-19, проведених у національній референс-лабораторії Центру громадського здоров'я, поки що випадків штаму «Pirola» (Пирола) на території України не зареєстровано. Усі виявлені мутації наразі є довкола штам «Омікрон». Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація.

Так в Одеську область доставлено 2340 доз вакцини проти COVID-19. Загалом регіонами буде розподілено 39300 доз вакцин Comirnaty (Pfizer) у дозуванні для дорослих і дітей та Janssen (Johnson and Johnson). Обласні Центри контролю та профілактики захворювань забезпечуватимуть транспортування вакцин та їх зберігання з дотриманням холодового ланцюга.

У МОЗ наголошують, що коронавірус нікуди не зник, тому зробити щеплення особливо важливо людям, які входять до груп ризику - з ослабленим імунітетом або супутніми захворюваннями, а також старшим за 60 років. Вакцинація допоможе захистити від тяжкого перебігу хвороби та смерті внаслідок ускладнень.

У міністерстві нагадали, що вакцинація проти COVID-19 дозволена в Україні з 5-річного віку. Це - рекомендована вакцинація. Зробити щеплення безоплатно можна в сімейного лікаря та в пунктах щеплень.

Повний курс вакцинації проти COVID-19 складається з чотирьох щеплень. Через 5 місяців після первинного курсу необхідно зробити першу бустерну дозу щеплення. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом не менше ніж 4 місяці після першої.

А Вы болели коронавирусом?
ДА
НЕТ
ДА 0%
НЕТ 0%
+22

Схожі новини

Коментарі