НОВИНИ ГРАД » Новини » В Україні запускають портал, де можна буде повідомити про корупцію

В Україні запускають портал, де можна буде повідомити про корупцію

В Україні запускають портал, де можна буде повідомити про корупцію
Читати grad.ua у  

На початку вересня в Україні планують запустити портал, на якому мешканці зможуть повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати. Про це голова НАЗК Олександр Новіков повідомив в ефірі телемарафону.

Мова йде про спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх компаніях, які потраплятимуть або її керівникам, або уповноваженим із запобігання корупції, а також правоохоронним органам - НАБУ, ДБР, НАЗК та Нацполіції.

Загалом до порталу буде підключено близько 90 тисяч органів влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб. Цей ресурс також врахує рекомендації ЄС і досвід інших держав із побудови взаємодії з викривачами.

Новіков зауважив, що анонімні викривачі зможуть отримати 10% від предмета корупційного правопорушення після рішення суду. При цьому розмір винагороди не може бути понад 14 млн гривень.

Нагадаємо, закон, який гарантує право викривачів корупції на винагороду набрав чинності в Україні у 2020 році. При цьому документ звільняє їх від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції, якщо вони виявилися помилковими.


Похожие новости

Коментарі
СМИ Украины:

Загрузка...