Що стоїть за зростанням експорту молока та олії до Європи?

Можна, звісно, користуватися цифрами державної статистики. Але я волію спостерігати за ситуацією на ринку продовольства по «цінниках» у торгових центрах та відповідям селян на базарі.
Цифри не тішать. І в універсамах, і молочному корпусі, наприклад, на Новому ринку, і сметана, і молоко, і сир, і вершки, – не кажучи вже про вершкове масло та бринзу, – вся цифра не падає, а стрімко долає цінові рекорди.
Щоправда, галузеве міністерство закликає нас радіти: обсяг експорту сирого молока з України досягнув максимуму за останні два роки. Про це свідчать статистичні дані за серпень 2022 року. А якщо вивозять рекордну кількість молока, то, отже, варто очікувати на дефіцит вершкового масла та інших кисломолочних продуктів.
А у чому причина зростання експорту? Ось, думка європейських експертів:
Схоже, що молоко стає дефіцитнішим на ринку Європи. Причиною тому є різке скорочення поставок молока, тобто дефіцитна пропозиція сирого молока на ринку. Безумовно, це пов'язано зі складною ситуацією з наявністю (посухою) та дорожнечею кормів та подорожчанням енергоресурсів.
Простіше кажучи, наші аграрії, визначивши проблеми своїх європейських колег, усвідомили, що на дефіциті, який там виник, можна непогано заробити. І стрімко рвонули у бік цього самого європейського ринку.
Я двома руками голосую за те, щоб українські фермери та великі агрокомплекси якнайбільше заробляли валюти. Зрештою, і євро, і долари дбайливий господар вкладає у закупівлю та оновлення основних фондів, а отже, у майбутньому отримує реальну економію у витратах на отримання своєї продукції. Повторюю: я за те, щоб наш аграрний сектор був успішним.
Але, як на мене, так Уряд, а головне - місцева влада, зобов'язані вчасно зупинити своїх фермерів від вивезення за кордон всього, що виростили і виробили. Зрештою, країна, де йде війна, має дбати насамперед і про фронт, і про тил. Бо міцна валюта – не шматок хліба з маслом та сиром. Тим більше, що на Заході з цими продуктами ситуація напружена. Чи не купиш.
Давайте пам'ятати про це.