До «Тузлівських лиманів» на Одещині повернулися брижачі
У Національному природному парку «Тузлівські лимани» пора масового повернення з Африки брижачів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив еколог Іван Русєв.
За його словами, якби ці птахи гніздувались в Україні, ми могли б спостерігати їхні надзвичайні шлюбні вбрання та поєдинки самців. Але в нас брижачі (інша назва – турухтан) – пролітний вид і досить чисельний.
Еколог Іван Русєв розповідає:
Вид вперше описав як Tringa pugnax у 1758 році шведський зоолог Карл Лінней. Видовий епітет з латини на українську мову перекладається як «бойовий, войовничий». Ареал проживання простягається від Великобританії та Північної Європи через Сибір до узбережжя Охотського моря та Берингової протоки. Турухтани гніздяться на вологих луках, розташованих біля малих водойм, прісноводних і торф'яних боліт. Особливо їх приваблюють ділянки північноєвропейської та азіатської тундри, що знаходяться в дельтах мілководних річок.
В Африці місця зимівлі розташовані на середземноморському узбережжі та на південь від пустелі Сахара. Деякі популяції брижачів здійснюють тривалі міграції в тропічні регіони Західної Африки, пролітаючи туди й назад до 30 тисяч кілометрів.
Зараз, зупиняючись поживитися та відпочити у нацпарку, як у постійно відкритому транзитному вокзалі, брижачи летять у далеку Тундру через велику зону бойових дій і загроз для дикої природи у Азово-Чорноморському регіоні України.