З 1 квітня починається прийом заяв до перших класів
В Одесі з 1 квітня розпочинається прийом заяв на вступ до першого класу від батьків майбутніх учнів. Повідомляє пресслужба Одеської міської ради. Якщо у родині підростає першокласник чи першокласниця батьки мають знати, що за школами закріплюються відповідні території обслуговування.
Діти можуть навчатися в тому закладі освіти, який є найближчим до місця їхнього проживання. Водночас, якщо в школі є вільні місця, батьки майбутніх першокласників можуть обрати й інші заклади освіти.
Приймання заяв здійснюється з 1 квітня по 3 травня. Наказ про зарахування учнів до 1-х класів буде видано 3-го червня. У разі наявності вільних місць, зарахування здійснюється після 15 червня.
До школи необхідно надати:
- заяву про зарахування за встановленим зразком
- оригінал або копію медичної довідки (подається до 25 серпня)
- копію свідоцтва про народження дитини (під час подання копії надається оригінал відповідного документа - за можливості).
Батьки мають право подати заяву та документи у будь-який зручний спосіб (наочно, факсом, електронною поштою, іншими засобами зв’язку) до:
- закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають
- будь-якого іншого закладу (дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема за результатами жеребкування).
У мерії звертають увагу на те, якщо ви направляли документи електронною поштою, звичайною поштою, зателефонуйте в школу і переконайтеся, що документи отримано.
Передусім зараховуються:
- діти, місце проживання яких на території обслуговування обраного закладу освіти підтверджене
- діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі
- діти працівників цього закладу освіти
- діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).
Якщо дитина перебуває в Україні або за її межами, навчання можливе за такими формами:
- очна - дитина навчається безпосередньо в школі
- дистанційна - дитина навчається за межами школи за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій
- екстернат - дитина засвоює програму самостійно за межами школи, а оцінювання результатів навчання відбувається в школі
- сімейна (домашня) - організація навчання дітей здійснюється самостійно їхніми батьками
- педагогічний патронаж - навчання для дітей, які за станом здоров’я не можуть щодня відвідувати школу й навчатися в колективі.
Якщо дитина перебуває за кордоном і ви плануєте її навчання одночасно в школі країни перебування та в Україні, у такому випадку освітяни пропонують організувати навчання в школі, де будуть сформовані класи для вивчення предметів українознавчого компонента ( у 1 класі - «Українська мова і літературне читання», «Я досліджую світ»).
Для цього необхідно звернутися із заявою до відділу освіти вашого району, який направить вас до потрібного закладу. З усіх організаційних питань також можна звертатися до обраної школи, додали у міськраді.