НОВИНИ ГРАД » Новини » На Одещині з 1 листопада розпочинається заборона на ловлю риби в зимувальних ямах

На Одещині з 1 листопада розпочинається заборона на ловлю риби в зимувальних ямах

На Одещині з 1 листопада розпочинається заборона на ловлю риби в зимувальних ямах
Читати grad.ua у  

Для створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання, з 1️ листопада забороняється промисловий, любительський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах Одеської області.

Межі зимувальних ям встановлені на річках Дунай, Дністер, а також Хаджибейському лимані. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року. Про це повідомляють в Одеському рибоохоронному патрулі.

Термін «зимувальна яма» з’явився ще у XIX столітті. Спочатку так називали місця скупчення риби взимку на річках. Оскільки найчастіше ці місця знаходилися на великих глибинах, їх і назвали зимувальними ямами. Починаючи з 50-х років XX століття вводилась заборона на вилов риби в межах цих місць взимку. Тоді ж були визначені основні зимувальні ями на великих річках.

Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є головною умовою для накопичення і зимівлі риби на річках.

Необхідно, щоб біля дна була зона із сповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньою мірою забезпечена киснем. У той же час їй не треба витрачати багато енергії на опір течії. Температура в таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — щонайменше два метри.

Нагадаємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям.


Схожі новини

Коментарі
СМИ Украины:

Загрузка...