НОВИНИ ГРАД » Статті » Порівняння вартості експлуатації газового та електричного нагрівача води
Постійний доступ до гарячої води – благо, значення якого для повсякденного комфорту важко переоцінити. Коли настає момент для того, щоб вибрати бойлер 50 літрів із газовим або електричним типом нагріву, важливо знати про всі нюанси, які несе з собою такий вибір. Одним із ключових є економічна доцільність. Саме про неї і поговоримо далі.
Особливості експлуатації газового нагрівача води
Щоб визначити вигоду від встановлення газової колонки, варто врахувати такі фактори:
- Продуктивність. Середня швидкість нагрівання газових водонагрівачів складає 10 л/м. У зимовий період, коли трубам потрібен деякий час, щоб прогрітися, така колонка стабільно буде нагрівати воду до 40-45 оС. Цього буде достатньо базових побутових потреб. Сезонність була згадана не випадково, адже влітку нагрівання відбуватиметься швидше.
- Рентабельність. Оскільки витрата газу в залежності від моделі відрізняється, очевидно, що модель на 50 л та бойлер 80 літрів матимуть різну витрату. Слід розрахувати вартість нагрівання одного кубометра води. Якщо знову взяти за приклад усереднений нагрівач з показником продуктивності 10 л/хв з потужністю до 20 кВт, їхня витрата в середньому становить до 2 кубометрів на годину. Цих ресурсних витрат достатньо, щоб нагріти за годину 1 л води до 24 °С. У перерахунку на актуальні тарифи вартість нагріву 1 кубометра становитиме близько 87 грн.
- Обслуговування. Щоб газова колонка функціонувала належним чином, слід щорічно проводити очищення пальника та теплообмінника. Також слід періодично проводити діагностику сполучних вузлів, фільтру, очищувача води та інших конструкційних елементів.
Виходячи з цифр, наведених вище, можна зробити висновки щодо вартості експлуатації газового нагрівача.
Особливості експлуатації електричного нагрівача води
Про електричні бойлери потрібно знати такі особливості:
- Продуктивність. Час нагріву води залежить від об'єму бака, який варіюється від 10 до 150 літрів та потужності нагрівального ТЕНу. Наприклад, у нагрівача 2 кВт піде на нагрівання 100 літрів води до 70 оС до 5 годин. Внутрішня ізоляція забезпечує стабільну підтримку температури. Дійсно, довго чекати нагрітої води доведеться, коли бак повністю спустошений.
- Рентабельність. Якщо взяти за основу ту ж продуктивність 10 л/хв при потужності 20 кВт, то на нагрівання 1 кубометра води за умов 100% ККД пристрою знадобиться приблизно 16 кВт/год. З урахуванням актуальних тарифів це становитиме близько 67 гривень.
- Обслуговування. Регулярна діагностика не є обов'язковою, але раз на пару років варто перевіряти стан ТЕНу та бака.
Виходячи з цих даних, при постійній потребі у великих обсягах гарячої води варто розглянути газовий нагрівач. Якщо це не є принциповим, тоді підійде електричний бойлер.