НОВИНИ ГРАД » Новини » На Одещині пошкоджені 123 культурні пам’ятки

На Одещині пошкоджені 123 культурні пам’ятки

В Одесской области повреждены 123 культурных памятника
Читати grad.ua у  

В Одеській області з початку повномасштабного вторгнення різного ступеня пошкодження зазнали 123 культурні пам’ятки. Зокрема, на території Одещини понівечені будівлі-пам’ятки, з яких національного значення – 18, місцевого значення – 105.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Зазначається, що т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в межах робочої поїздки оглянув пошкоджені внаслідок російської агресії пам’ятки культурної спадщини Одеси - Одеський будинок вчених, Одеський художній музей та Одеський Спасо-Преображенський собор.

Т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв сказав:

Одеса багата на мистецьку та культурну спадщину. Тут є заклади культури як державної форми власності, так і комунальної. Наразі для країни немає значення, кому саме належить спадщина. Беззаперечно одне – відношення до неї має бути уважним та предметним. Сьогодні всі, хто працюють, виконують національне завдання Честь вам і хвала. Всі, хто прийняв виклики війни, і сьогодні, ще, можливо, з більшою мотивацією віддає себе, свій час та ресурс тому, щоб протистояти ворогу на своєму місці. Ми з вами теж мобілізовані для своїх завдань – охороняти спадщину, вчити дітей, забезпечувати культурні процеси, які необхідні для життєдіяльності країни.

У мінстерстві також повідомили, що в Одеській області активно працюють над виявленням, дослідженням та популяризацією нематеріальної культурної спадщини. Наразі до Національного переліку від Одеської області внесено 10 елементів, з них у 2023 році – три елементи.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: