НОВИНИ ГРАД » Новини » В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку

В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку

В Одесі штучний інтелект долучили до діагностики головного мозку
Читати grad.ua у  

Одеса стала першим містом в Україні, де було впроваджено пілотний проєкт з телемедицини «BrainScan». Ця система працює на базі штучного інтелекту і значно пришвидшує процес діагностики захворювань або ушкоджень головного мозку та рятує життя пацієнта, коли час є критичним фактором.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України.

Від вчасного діагностування захворювань або ушкоджень головного мозку залежить не тільки здоровʼя, а подекуди і життя пацієнта. Точність аналізу даних та швидкість отримання результатів діагностики допомагають лікарям отримати так звану «другу думку» та запобігають медичним помилкам.

Нейромережа аналізує зображення компʼютерної томографії головного мозку в автоматичному режимі та виявляє патологічні зміни. І вже протягом 5 хвилин після обробки знімка програмою лікар може ухвалити рішення про подальше лікування. Це в кілька разів швидше, ніж зазвичай.

У МОЗ зазначають, що використання штучного інтелекту для аналізу КТ-знімків головного мозку в рамках проєкту «BrainScan» показало хороші результати. Одеський досвід залучення нейромережі до діагностики пацієнтів відтепер використовується і в прифронтовому Краматорську на Донеччині.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: