Загалом у центрі консультують понад дві тисячі дітей. Діти із 400 сімей з Одеси та інших регіонів відвідують заняття онлайн. А 40 людей займаються очно.
Із початком повномасштабного вторгнення у центрі зареєструвалися 15 вимушених переселенців – розповідає директор установи Світлана Герега.
У центрі з дітьми працюють психолог та корекційні педагоги: логопед, реабілітолог і дефектолог.
Здобуття освіти для дітей з обмеженими можливостями є однією з основних та невід'ємних умов їх успішної соціалізації, забезпечення їх повноцінної участі в житті суспільства. І важливо у цьому випадку, щоб заняття були регулярними. Цьому спочатку заважала пандемія, тепер війна. На жаль, дистанційка повністю компенсувати очні уроки не може – пояснюють фахівці.
Батьки особливих дітей також говорять про те, наскільки важливо не переривати заняття. Онлайн навчання практично зводить нанівець всі досягнення інклюзивного навчання, яких іноді з великими зусиллями досягають батьки.
Деякі діти щодня проводять у центрі досить тривалий час. Тут про них дбають і, звичайно, не залишають голодними. У воєнний час з харчуванням допомагає міжнародна організація ворлд сентрал кітчен – розповідає директор. Також сім'ї одержують гуманітарну допомогу.
В інклюзивно-ресурсному центрі готові прийняти та надавати допомогу кожній особливій дитині регіону. Для зарахування потрібна низка документів – свідоцтво про народження, паспорт батька, якщо дитина з інвалідністю, то має бути довідка від лікаря. Внутрішнім переселенцям достатньо мати фотографії чи електронні копії документів.