НОВИНИ ГРАД » Новини » Одеський інклюзивно-ресурсний центр №5 влітку теж продовжує проводити заняття
Одеський інклюзивно-ресурсний центр №5 влітку продовжує проводити заняття
Читати grad.ua у  

Загалом у центрі консультують понад дві тисячі дітей. Діти із 400 сімей з Одеси та інших регіонів відвідують заняття онлайн. А 40 людей займаються очно.

Із початком повномасштабного вторгнення у центрі зареєструвалися 15 вимушених переселенців – розповідає директор установи Світлана Герега.

У центрі з дітьми працюють психолог та корекційні педагоги: логопед, реабілітолог і дефектолог.

Здобуття освіти для дітей з обмеженими можливостями є однією з основних та невід'ємних умов їх успішної соціалізації, забезпечення їх повноцінної участі в житті суспільства. І важливо у цьому випадку, щоб заняття були регулярними. Цьому спочатку заважала пандемія, тепер війна. На жаль, дистанційка повністю компенсувати очні уроки не може – пояснюють фахівці.

Батьки особливих дітей також говорять про те, наскільки важливо не переривати заняття. Онлайн навчання практично зводить нанівець всі досягнення інклюзивного навчання, яких іноді з великими зусиллями  досягають батьки.

Деякі діти щодня проводять у центрі досить тривалий час. Тут про них дбають і, звичайно, не залишають голодними. У воєнний час з харчуванням допомагає міжнародна організація ворлд сентрал кітчен – розповідає директор. Також сім'ї одержують гуманітарну допомогу.

В інклюзивно-ресурсному центрі готові прийняти та надавати допомогу кожній особливій дитині регіону. Для зарахування потрібна низка документів – свідоцтво про народження, паспорт батька, якщо дитина з інвалідністю, то має бути довідка від лікаря. Внутрішнім переселенцям достатньо мати фотографії чи електронні копії документів.


Схожі новини

Коментарі