Bitcoin - міхур. І коли він лусне, Україна дуже постраждає, — запевняють дослідники відомої фінансової установи "Сітібанк". Фахівці опублікували звіт, де висловили свої побоювання щодо впливу біткоїну. На їхню думку, це «міхур», який може будь-якої миті луснути і завдати істотної шкоди світовій економіці. Особливо при цьому постраждають країни, що розвиваються, і Україна — у п'ятірці найуразливіших, стверджують експерти.
За даними фахівців, якщо ця фінансова бульбашка лусне, цінність біткоїну впаде до нуля, тим самим знищивши криптобагатства, накопичені в конкретній країні. За оцінками частки біткоін-ринку у відсотках до ВВП, дослідники фінустанови "Сітібанк" оцінили шкоду для конкретної країни. Найбільше постраждає Росія, біткоін-частка якої становить 5% ВВП. На другому місці – Нова Зеландія, на третьому – Нігерія, а Україна – на 4-му з 2,5% до ВВП. Для порівняння, у США цей показник становить 0,17%.
Нагадаю, що ціла низка одеських політиків з числа депутатів Верховної ради та керівництва області у своїх e-деклараціях вказала суттєві накопичення в біткоїнах. Загалом по країні капіталами в біткоїнах встигли придбати саме представники так званого політичного класу України. І завдяки таким діям можновладців Україна і увійшла до п'ятірки країн з найбільшими біткоін-частками у ВВП.
У середу, 17 січня, курс Bitcoin обвалився нижче за психологічну позначку і склав менше 11 тисяч доларів. Ще зовсім недавно курс найпопулярнішої криптовалюти наближався до 20 тисяч доларів за один Bitcoin.