НОВИНИ ГРАД » Новини » Фотопутешествие по Гуцульщине

Фотопутешествие по Гуцульщине

Читати grad.ua у  

Гуцульщина - одна из самых самобытных частей Украины. Старинные обряды, традиции, культура и ремесла сохранились на этой территории в аутентичном виде до наших дней. Ко Дню Соборности Украины в Одессе открылась фотовыставка «Прадавня історія, культура та традиції українців. Подорожі Гуцульщиною». Экспозиция расположилась в библиотеке им. Багрицкого.

Фотовыставка «Старинная история, культура и традиции украинцев. Путешествие по Гуцульщине» в стенах библиотеки Эдуарда Багрицкого повествует о культуре и традициях жителей, населяющих эту самобытную территорию. На открытии вернисажа автор работ поделилась своими впечатлениями от поездки.

Лилия Гричулевич, автор фоторабот: Гуцули один із етносів українського народу, які зуміли зберегти свою самобутність, зуміли зберегти всі свої традиції і свою культуру, вони зуміли не тільки в собі зберегти цю культуру, але й популяризувати по всьому світу.

На фотографиях запечатлены места, где снимался фильм «Тени забытых предков». Помимо этого представленные кадры отражают быт этого этноса, обряды колядок, используемые на юго-западе украинских Карпат музыкальные инструменты, а гуцульские гобелены, керамические и деревянные поделки, изделия местных декоративно-прикладных ремесел присутствуют одновременно и на фото, и вживую.

Лилия Гричулевич, автор фоторабот: По-перше в світі всім знані гуцульські керамічні вироби, це косовська кераміка, ви бачите, вона такого окрасу зелено-коричнево-жовтого, і всі знають що це тільки в Косові можливо зустріти таку кераміку. Ми будемо показувати різьбярство, також дуже характерне для Гуцульщини. Ми будемо показувати писанкарство.  

Вернувшись в Одессу, автор решила приурочить экспозицию своих работ о Гуцульщине ко Дню Соборности, поясняя свое желание тем, что гуцулы являются тем народом, который всю жизнь боролся за независимость, соборность и целостность Украины.

Лилия Гричулевич, автор фоторабот: Нам стало цікаво показати цю культуру, цих самобутніх людей які популяризують Україну світом, тут в Одесі, тому що дуже важливо, щоб ми мінялись культурами, щоб ми могли вивчати традиції, побут і ремесла інших національностей, які проживають в Україні.

Открытие экспозиции сопровождало выступление Одесского козацкого народного хора «Козацьке коло», исполнившего украинские колядки и щедривки.

Лариса Козловская, представитель общественной организации «Интеллектуальный форум»: Коли на День Соборності проводяться саме такі культурні заходи, вони підтримують нашу єдність, то вони роблять нас єдиним народом, вони роблять нас тими свідомими людьми, які дійсно хочуть збудувати чудову країну, в якій нам усім буде жити комфортно.

Лилия Гричулевич, автор фоторабот: Україна не може бути соборною коли ми не відчуваємо єдності з Україною і єдності з усіма українцями. Для мене соборність це тоді, коли всі українці, незважаючи на те, якого етнічного вони походження, будуть вважати Україну своєю батьківщиною, коли вони будуть шанувати, поважати і цінувати свою державу, коли вони будуть хотіти прославляти свою державу – це і є соборність.

 


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: