Строк для СЗЧ повернутися на службу з відновленням статусу та виплат спливає через 23 дні

До 30 серпня поточного року в Україні діє спрощена процедура повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ), нагадує Державне бюро розслідувань.
Ті, хто скористається цією можливістю, зможуть повернутися до військової частини та продовжити службу у спрощеному порядку з відновленням грошового, продовольчого, речового та іншого забезпечення. Військовослужбовці, які вчинили СЗЧ, також за рішенням суду можуть бути звільнені від кримінальної відповідальності, йдеться в повідомленні ДБР.
Однак цей захід стосується тих, хто залишив частину до 10 травня 2025 року, а також військовослужбовців із припиненим строком служби.
Закон був підписаний Президентом України 8 травня 2025 року. У ДБР наводять дані, що з моменту набрання ним чинності понад 29 тисяч військових СЗЧ повернулися до строю.