Особливості передніх гальмівних колодок
Від стану та правильного підбору гальмівних колодок залежить керованість автомобіля та безпека на дорозі. Існує три різновиди: робочий, стоянковий та аварійний. Два останні не можуть стати повноцінною заміною основному, але необхідні в експлуатації.
Нюанси передніх гальмівних колодок
Найчастіше зустрічаються передньопривідні машини, в яких гальмівні колодки передні приймають на себе основне навантаження. Сюди встановлюють потужніші і довговічніші дискові модифікації, а на задню частину - додаткові барабанні. Перші стійкіші до навантажень і можуть опрацювати до 100 тисяч км, другі на третину менше. Якщо задній привід, то установка відбувається навпаки.
Дискові моделі забезпечують щільне прилягання і завдяки відкритій конструкції самостійно позбавляються пилу та металевих частинок у процесі тертя. Барабанні мають захисний корпус, який прикриває диск від бруду та захищає від перепаду температур, але в ньому можуть збиратися дрібні грудочки та заважати роботі. У них застосовують різні матеріали:
- Металеві. Дуже міцні та стійкі до зношування, але видають багато шуму. Їх зазвичай застосовують у гоночних болідах, де витрати на утримання не намагаються зменшити.
- органічні. Ці матеріали бояться високих температур, але забезпечують м'яке плавне гальмування. Вони недовговічні, тому рекомендовані для рівномірної спокійної їзди.
- Метал із органічними накладками. Найбільш поширений варіант, який поєднує міцність металевих складів та м'яку дію накладок. Підходять для застосування на рівних дорогах та чистих трасах.
- Керамічні. Найефективніші та найдорожчі моделі. Відмінно витримують великі навантаження та високі температури. Застосовуються переважно для вантажних автомобілів та мікроавтобусів.
В основному підбирають металеві модифікації із різноманітними накладками. Бажана наявність датчиків зношування, які вкажуть на швидке закінчення терміну експлуатації. Але ці варіанти працюватимуть лише на сучасних автомобілях з електронним блоком керування.
Методи вибору передніх колодок
При доборі запчастин слід враховувати рекомендації виробника автомобіля. Інформацію можна переглянути в інструкції або провести пошук за моделлю та роком випуску. Більшість інтернет-магазинів мають спеціальні форми для швидкого підбору деталей з ВІНУ. Гальмівні колодки потрібно вчасно замінювати, щоб уникнути критичної ситуації на дорозі.