НОВИНИ ГРАД » Статті » Еластичні бинти: особливості використання
Эластичные бинты: особенности использования
Читати grad.ua у  

Еластичний бинт – незамінний засіб, який є практично у кожній домашній аптечці. Багато спортсменів, а також прихильників здорового способу життя мають такий бинт, який може знадобитися у разі розтягнення або іншого виду пошкодження.

Слід зазначити, що існують різні види бинтів, залежно від розміру, густини (розтяжності) та призначення. Так, за розміром чи довжиною розрізняють бинти від 4 до 7 метрів завдовжки, а завширшки від 6 до 20 сантиметрів. Залежно від розтяжності можна придбати бинт: короткорозтяжний, середньорозтяжний або сильнорозтяжний.

Залежно від призначення, медичний виріб може бути у вигляді фіксуючої пов'язки (використовується у разі розтягування або вивиху), компресійний (для фіксації вен – при захворюваннях або перед операцією), а також бинт як післяопераційна пов'язка для фіксації необхідної частини тіла.

Вибір різновиду медичного виробу залежить від призначення. Так, у разі потреби зменшити або полегшити наслідки операції, спеціальна пов'язка вибирається за характером операційних втручань та розміром пацієнта.

У разі використання фіксуючої пов'язки для усунення або попередження вивихів та розтягувань, вид бинта визначається залежно від особливостей використання. Так, бинт для зап'ястя буде зручніший завдовжки 4 метри і не дуже широкий. А для фіксації гомілки краще вибрати довший варіант виробу.

Як накладати компресійний бинт

Компресійний або еластичний бинт слід накладати по-різному, залежно від місця, для якого він використовуватиметься. Найчастіше еластичний бинт використовують для зап'ястя, гомілкостопа чи суглоба (ліктя чи коліна). Тому слід розглянути техніку намотування бинта у випадках.

Як використовувати бинт для зап'ястя:

 • зафіксувати бинт, обмотавши один раз навколо зап'ястя;
 • протягнути виріб з тильного боку долоні між вказівним і великим пальцем;
 • повернути бинт на бік зап'ястя;
 • повторно повторити попередню схему накладання виробу;
 • повторити таку схему накладання бинта необхідну кількість разів, залежно від довжини виробу;
 • закріпити бинт на зап'ястя за допомогою спеціальної скоби.

Спосіб накладання бинта на гомілковостоп:

 • зробити два обороти еластичного бинта навколо кісточки;
 • зробити два обороти навколо стопи, починаючи обмотувати гомілковостоп з тильного боку;
 • обернути еластичний бинт навколо кісточки;
 • повторити такий спосіб накладання бинта необхідну кількість разів, щоб досягти фіксації пошкодженої ділянки гомілкостопа;
 • зафіксувати край виробу за допомогою спеціальної скоби.

Як намотати бинт на коліно або лікоть:

 • накласти бинт у два шари трохи нижче за суглоб;
 • протягнути бинт у два оберти зверху суглоба;
 • робити оберти бинтом внахлест, щоб пошкоджена частина тіла була повністю покрита бинтом;
 • зафіксувати виріб спеціальною скобою.

Эластичные бинты

Переваги еластичних бинтів

Використання еластичного бинта дозволяє запобігти розтягуванню або вивиху, зафіксувавши необхідну частину тіла. Фіксація суглоба допомагає уникнути травм спортсменам або людям, які займаються різними тренуваннями та спортом.

При правильному накладенні пов'язки – ви зможете запобігти пошкодженню або зменшити болючі відчуття, що необхідно для продовження активного способу життя та виконання повсякденних завдань.

Еластичний бинт є універсальним – його можна використовувати для фіксації будь-якої частини тіла – зап'ястя, гомілкостопа чи суглоба (ліктя чи коліна).

Бінти дуже зручні у використанні – ви можете самостійно накладати пов'язку, у зручний для вас час. Також перевагою такого виду виробу є практичність – використовувати бинт можна багаторазово.

Головне правило використання бинта - дотримання часу, який ви проводите з пов'язкою, а також гігієна. Слід регулярно прати медичний виріб після кожного використання. Це допоможе запобігти висипанням на шкірі та неприємним відчуттям від використання.

Головне правило використання бинта - дотримання часу, який ви проводите з пов'язкою, а також гігієна. Слід регулярно прати медичний виріб після кожного використання. Це допоможе запобігти висипанням на шкірі та неприємним відчуттям від використання.
Похожие новости

Коментарі