НОВИНИ ГРАД » Статті » В яких випадках треба робити звітність з трансфертного ціноутворення
В каких случаях нужно делать отчетность по трансфертному ценообразованию
Читати grad.ua у  

Вже понад 10 років в українській державі діє законодавство в аспекті трансфертного ціноутворення (ТЦУ), яке передбачає дотримання правил формування та подання звітів щодо контрольованих операцій та встановлення трансфертної ціни. З моменту впровадження цього законодавства бухгалтерська діяльність стала більш складною, а підготовка такої документації стала потребувати більше часу та компетентності фахівця. Якщо діяльність вашої компанії потребує підготувати звітність з ТЦУ, то краще делегувати цю справу спеціалізованим бухгалтерам. Професіонали компанії «Наша бухгалтерія» підготують документацію по трансфертному ціноутворенню, відповідно до законодавчих вимог в мінімальні строки.

Звіти ТЦУ повинні робити компанії, які здійснюють контрольовані операції на міжнародному ринку – з іноземними фірмами. Метою трансфертного ціноутворення є встановлення трансфертної ціни – вартості, що встановлюється для проведення господарських операцій між компаніями однієї групи або між взаємозалежними особами. За допомогою ТЦУ встановлюється справедлива ціна, що гарантує об’єктивність господарських операцій в контрольованому секторі.

Види звітності ТЦУ

Розвиток міжнародних економічних відносин та торгівлі сприяє підвищенню інтенсивності взаємодії українських фірм з іноземними. Компанії, сфера діяльності яких включає реалізацію контрольованих операцій, повинні здавати звітність з ТЦУ, що регулюється українським Податковим кодексом.

Основними видами звітності ТЦУ є:

  1. Локальна документація.
  2. Трирівнева система звітності.
  3. Звіт в розрізі країн.

Локальна документація подається на перевірку контролюючим органам з метою надання висновків та аналітичних даних щодо діяльності фірми на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Трирівнена система звітності з трансфертного ціноутворення необхідна в разі відношення компанії до міжнародної групи компаній. Надання такої звітності в Україні стало необхідним з 2021 року. Метою впровадження таких змін є підвищення рівня прозорості реалізації операцій та покращення стану фінансової відповідальності в країні.

Глобальна документація щодо ТЦУ необхідна компаніям, якщо їх виручка перевищує 50 млн. євро. Запит на такий майстер-файл компанія може отримати від контролюючих органів і впродовж 90 днів від дня отримання запиту має надати звітність.

Послуги аудиторської фірми «Наша бухгалтерія» по ТЦУ

Невиконання зобов’язань щодо звітності ТЦУ передбачає відповідальність, встановлену законодавством – штрафи, сума яких може сягати 300 прожиткових мінімумів. Окрім цього, в разі виявлення неточностей або помилок у звітності компанія може зіткнутися з проблемами, що стануть перешкодою для подальшої діяльності.

Вирішити питання підготовки звітності з трансфертного ціноутворення допоможе компанія «Наша бухгалтерія», яка пропонує такі послуги:

  • проведення консультацій;
  • підготовку документації та звітності;
  • представництво клієнтських інтересів;
  • визначення операцій, що відносяться до контрольованих;
  • забезпечення відповідності документів світовим вимогам.

Доручіть виконання спеціалізованих бухгалтерських послуг професіоналам та спокійно продовжуйте господарську діяльність, будучи впевненими у правильності та відповідності звітності ТЦУ.




Схожі новини

Коментарі