Як формується ціна на бухгалтерські послуги
Ведення бухгалтерії є однією з найскладніших і найвідповідальніших складових будь-якого бізнесу. І фізичні особи-підприємці, які працюють на себе та отримують скромний дохід, і великі компанії з мільйонними прибутками – всі зобов'язані вести бухоблік відповідно до встановлених ПКУ та інших законодавчих актів правил.
Ведення бухгалтерії на аутсорсі
Найпростіший і найвигідніший варіант ведення фінуліку – оплата послуг бухгалтера на аутсорсі. Такий варіант співробітництва передбачає передачу всіх завдань та обов'язків, пов'язаних із бухгалтерією, спеціалізованої компанії, яка надає послуги різним клієнтам віддалено.
Підприємець оплачує лише список актуальних для його бізнесу послуг, не піклується про процес виконання роботи, мотивацію співробітників, їх відпустки та лікарняні. І може бути впевненим, що бухгалтерія ведеться правильно та своєчасно, адже відповідальність виконавця за якість наданих послуг забезпечена укладеним договором.
Вартість послуг бухгалтера на аутсорсі безпосередньо залежить від обсягу робіт та особливостей бізнесу. Щоб дізнатися про приблизну ціну, можна використовувати калькулятор бухгалтерських послуг, який здійснює розрахунки відповідно до введених параметрів ФОП або ТОВ. Нижче розповімо докладніше про кожного з них.
Основні фактори, що визначають вартість послуг бухгалтера
Одним із основних факторів, який безпосередньо впливає на ціну обслуговування, є форма власності бізнесу:
- Ведення ФОП стартує від 2000 гривень, оскільки у багатьох випадках передбачає невеликі обсяги первинної документації, фінансових операцій, звітності.
- Вартість роботи бухгалтера для ТОВ починається від 4500 гривень, адже фінулік компанії пов'язаний з наявністю безлічі нюансів, великими обсягами звітів та документів, необхідністю ведення кадрового, військового обліку тощо.
Підвищити ціну на 35-50% може система оподаткування. Найдешевші тарифи зазвичай формують для ФОП та ТОВ, що перебувають на спрощеній чи загальній системі без ПДВ. Найбільш дорогі – ТОВ з ПДВ, а також на спецрежимі Дія.City, доступному сьогодні для українських компаній в ІТ-секторі і що передбачає цілий перелік тонкощів, з якими знайомий далеко не кожен бухгалтер.
Також у великому діапазоні ціна може змінюватись в залежності від кількості фінансових операцій, що проводяться на місяць. Використовуючи калькулятор вартості бухгалтерських послуг, можна наочно побачити, як зазначені вище фактори впливають на розрахунок підсумкової суми пакета ведення бухгалтерії.
Додаткові опції, які можуть підвищити ціну бухгалтерського обслуговування
Також вартість послуг бухгалтера на аутсорсі формується з урахуванням:
- Наявності співробітників у ФОП чи ТОВ, їх кількості – у фізичної особи-підприємця їх може не бути взагалі, у компанії завжди є щонайменше один (директор).
- Факту ведення зовнішньоекономічної діяльності – зазвичай, співпраця з іноземними замовниками та клієнтами вимагає правильного оформлення первинних документів, виведення доходу, розрахунку податків, що ускладнює ведення бухгалтерії.
- Наявності касових апаратів (РРО чи ПРРО) – по кожному ведеться звітність, у разі реєстрації кількох РРО вартість роботи бухгалтера зростає на 20-30%.
- Річного обороту – цей чинник також впливає підсумкову вартість послуг, особливо якщо йдеться про ведення ТОВ з оборотом понад 40-50 мільйонів на рік.
Додатково підвищити ціну бухгалтерського супроводу можуть наявність акцизу, ліцензій та інших факторів, які передбачають необхідність проведення додаткової звітності, заповнення спеціальних документів, подання окремих декларацій тощо. Кожен бізнес унікальний, тому список послуг і загальна вартість зазвичай розраховуються в індивідуальному порядку.