Новини Одеси 20.05.2024

Головні новини Одеси за 20 травня 2024 року

Російська армія вночі 20 травня запустила по Україні 29 дронів-камікадзе. Усі вони були знищені силами ППО. Безпілотники збивали в Одеській, Миколаївській, Полтавській та Львівській областях. Також уночі противник завдав удару по Харкову балістичною ракетою "Іскандер-М". А сусідню Херсонську область обстрілювали з артилерії, мінометів, БпЛА та авіації - одна людина загинула, вісім мирних жителів постраждали.

В Україні різко підвищилася кількість запитів на перереєстрацію автомобілів з їх власників на інших людей – констатують в Сервісному центрі МВС. Через це збільшилося й навантаження на Сервісні центри. Про те, які послуги зараз є найбільш популярними – дивіться у репортажі ТРК ГРАД.

19-го травня світ відзначив День сімейного лікаря, який започаткувала з 2011 року Всесвітня організація сімейних лікарів, членом якої є й Україна. Сімейна медицина має давнє походження, адже вузька спеціалізація набула поширення лише в ХХ столітті. До цього майже всі лікарі займалися загальною практикою. Які виклики сьогодні стоять перед українськими сімейними лікарями – розповіла директор одеського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Колоденко.

В Одесі затримали ворожого агента, який за завданням російських спецслужб шукав місця дислокації ракетно-зенітних систем і радіолокаційних станцій. Для виконання завдань він використовував фальшиві документи контролера, журналіста, громадського працівника.

Таксі до кордону за 10 тисяч доларів. В Одеській області викрили організатора незаконного переправлення ухильників у придністровський регіон Молдови.

30 років фестивалю дитячої творчості «Зіронька». Ця подія – значна не тільки для Одеси, а й для України і інших країн. Бо цей фестиваль став першою сходинкою для багатьох виконавців, імена яких відомі світу. Новий конкурс, нові переможці - в Одесі нагородили лауреатів ювілейного фестивалю.

Для членів журі фестивалю Зіронька завдання - не з легких. Бо серед талановитих учасників треба обрати кращих. А як обрати, якщо Зіронька збирає – тільки кращих?

Обговорювати екологічні питання, в тому числі ті, які виникли під час війни, шукати шляхи вирішення проблем треба вже зараз. Як розвивати економіку та сільське господарство, щоб не завдавати шкоди природі? В вирішенні яких екологічних питань можна очікувати на допомогу Євросоюзу? Про це говорили учасники четвертого національного дня участі України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який проходив на Одещині.

Багато питань треба ставити перед законодавчими органами влади. Бо цей національний день участі України в стратегії ЄС для Дунайського регіону – перший, який відбувається після того, як наша країна набула статусу члена кандидата до Європейського Союзу.

Життя і діяльність людей продукує велику кількість сміття. З часом побутових відходів стає тільки більше, при чому до 55% припадає саме на органіку. Які результати дає роздільний збір відходів, як правильно викидати сміття і який досвід раціонального поводження з відходами може використати Одеський регіон, в ефірі телеканалу Град розповів науковий співробітник Інституту ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України Владислав Михайленко.

І повернемося до теми сімейних лікарів. Здоров’я, як щастя, коли його не помічаєш, значить, воно є – говорить народна мудрість. Однак якщо людина відчуває прояви хвороби, то перший, хто приходить на допомогу – це сімейний лікар. Саме він або вона допомагають виявити захворювання, виписують направлення на обстеження, за потреби скеровують пацієнтів до вузькопрофільного фахівця.

Диктор новин: Ірина Мінаєва

Схожі новини

Коментарі