НОВИНИ ГРАД » Новини » Одеса може приєднатися до пілотного проекту інституту помічника ветерана

Одеса може приєднатися до пілотного проекту інституту помічника ветерана

Читати grad.ua у  

Міністер у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла про пілотний проект на сьогоднішньому засіданні виконавчого комітету Одеської міськради, яке вона відвідала.

Юлія Лапутіна

В Україні буде створено інститут помічника ветерана. Проект планується до старту восени цього року у чотирьох областях: Львівській, Дніпропетровській, Вінницькій та Миколаївській. До запуску пілотного проекту зможе приєднатись і Одеса, запевнила Юлія Лапутіна. Мета: не тільки провести скринінг фізичного та психологічного здоров'я ветеранів, які повернулися з війни, але й вивчити їх потреби, допомогти їм знайти громадянську професію та можливість працевлаштуватися.

4 мільйони українських ветеранів повернеться додому після перемоги, прогнозує міністр. Кількість дуже велика, і для того, щоб гідно зустріти захисників, потрібно забезпечити умови для їхньої адаптації до громадянського життя, створити відповідну інфраструктуру, каже Лапутіна. Проектом передбачено заснування центрів ветеранського розвитку. Вже працює український ветеранський фонд.

На засіданні Одеського міськвиконкому торкнулося й питання гідного вшанування пам'яті тих, хто загинув, захищаючи Україну. Передбачається створення Меморіалу на Західному цвинтарі міста. На виконкомі міськради затвердили, як виглядатимуть символи, під якими ховатимуть героїв: залежно від віросповідання, це буде козацький хрест чи морська хвиля. Також пропонується уніфікувати сам процес похорону, відповідний церемоніал вже розроблено, зазначила Юлія Лапутіна.

Витрати на поховання військовослужбовців ЗСУ та членів добровольчих формувань територіальної громади міста відшкодовуватимуться, відповідне рішення підтримали члени виконкому.


Похожие новости

Коментарі








СМИ Украины:

Загрузка...