НОВИНИ ГРАД » Новини » НАБУ та САП повідомили про підозру трьом заступникам Труханова

НАБУ та САП повідомили про підозру трьом заступникам Труханова

НАБУ та САП повідомили про підозру трьом заступникам Труханова
Читати grad.ua у  

НАБУ та САП повідомили про підозру ще трьом учасникам злочинної організації в Одесі, викритої 5 грудня 2022 року. Йдеться про:

  • першого заступника міського голови Одеси (ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України);
  • в.о. заступника міського голови Одеси – керівника апарату виконавчого комітету Одеської міськради (ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України);
  • заступницю міського голови Одеси (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України).

Оскільки місцезнаходження першого заступника наразі не відомо, про підозру йому повідомили заочно. У НАБУ не називають прізвища підозрюваних, але у ЗМІ пишуть, що йдеться про Михайла Кучука, Олега Бриндака, Світлану Бедрега.

Слідство встановило, що восени 2021 року після викриття НАБУ та САП злочинної організації, що спеціалізувалася на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місті з’явилася нова. Ця ЗО взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія з забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом. Задля безперебійності реалізації поставлених цілей організатори ЗО налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів місцевої ради, про що свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування.

Так, за даними слідства, в.о. заступника міського голови Одеси – керівник апарату виконавчого комітету Одеської міськради та член земельної комісії отримував від організаторів ЗО щомісячно 15 тис. доларів США та інші кошти за вчинення ним дій в інтересах ЗО шляхом зловживання службовим становищем та владою. Як от забезпечення ухвалення земельною комісією рішень про відведення землі під будівництво наперед визначеним особам, а також про внесення змін до бюджету міста. Загалом з листопада 2021 по серпень 2022 підозрюваний одержав понад 2,4 млн грн неправомірної вигоди.

Інші співучасники ЗО - перший заступник та заступниця міського голови Одеси – за версією слідства, отримали з березня по липень 2022 року від її організаторів 900 та 300 тис грн відповідно. Перший заступник міського голови Одеси, зокрема, контролював діяльність підпорядкованих управлінь-головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про призупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Це створювало штучні умови для одержання ЗО неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат. Підозрюваний також позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження із твердими побутовими відходами у місті Одесі та про зміни до бюджету, що відповідали інтересам злочинної організації.

Наразі про підозру в участі у злочинній організації повідомили 6 особам.


Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: