НОВИНИ ГРАД » Новини » З початком війни якісний інтернет став критичною необхідністю
З початком війни якісний інтернет став критичною необхідністю
Читать grad.ua в  

У вік технологій прогрес дозволяє нам залишатися на зв'язку 24/7 в будь-якій точці світу - в першу чергу завдяки інтернету. Дослідження показали, що середньостатистичний користувач проводить онлайн близько семи годин – працює, спілкується, утворюється, відпочиває. З початком війни для українців доступ до всесвітньої мережі став у принципі критичною необхідністю. І звичайно цей доступ має бути стабільним та якісним. Насамперед це залежить від технічної бази. Як зрозуміти, що ваше обладнання застаріло і на що його потрібно замінити – за консультацією ми звернулися до експертів телекомунікаційної компанії Тенет.

Владимир Васильев, специалист по сетевым решениям компании TENET

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Если это смарт телевизор и появляется надпись «буфферизация», которая многих очень бесит, в случае игр это дичайшие задержки, в случае закачки у вас должна быть скорость допусти 100 мегабит получаете 1 мегабит – это вина может быть того же роутера.

Роутер, або маршрутизатор, – це пристрій, який якраз і забезпечує зв'язок – по вайфаю або кабелю, пояснює Володимир Васильєв, фахівець компанії TENET І якщо роутер не справляється із навантаженням або не забезпечує потрібну швидкість – він вважається застарілим.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Есть такое общее понятие «торможение» – то есть очень медленная скорость – то есть у вас заказн один пакет, а получить можете другую намного ниже – то это проблема скорее всего, что будет в роутере. В таком случае необходима будет замена.

Прогрес рухається семимильними кроками, і ми самі не помічаємо, як у нашому оточенні з'являється все більше пристроїв, які потребують доступу до Інтернету. Сучасні протоколи це враховують – і можуть одночасно підтримувати понад 1000 гаджетів, що працюють. Тому якщо роутер таки доводиться міняти – вибирати варто саме такі, найбільш актуальні для нашого часу моделі – вважає співробітник TENET.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Ну если это домашние пользователи, то стоит обращать внимание на роутеры с поддержкой стандарта вайфай 6. Это выдаст очень высокую скорость, текущие роутеры некоторые модели обеспечивают до 6 ггбит скорости. Также обеспечивают очень большое количество одновременно работающих клиентов – имеются в виду телефоны, телевизоры компьютеры, устройства умного дома, что сейчас актуально. И самое главное, что он обеспечит высокую помехозащищенность в эфире.

Захищеність від перешкод – ще один важливий чинник, наголошує Володимир Васильєв. У багатоквартирному будинку, де у кожного свій роутер і своя мережа, вони починають заважати роботі один одного. Стандарт Wi-Fi 6 дозволить уникнути такої проблеми.

Wi-Fi роутеры от TENET

Зберігати доступ до Інтернету при відключенні електрики – можливо, пояснюють співробітники Тенету. Для цього замість класичного так званого «включення міддю» використовують підключення по оптоволокну. Ця технологія сьогодні є пріоритетною – наголошує фахівець.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Но там есть нюансы. То есть для этого необходимо подключение по GPON технологии – это включение оптикой и самим GPON-терминалом. И при отключении света и задействовании любого источника бесперебойного питания – подключить из него терминал GPON подключить роутер всё будет работать.

Для користувача підключення по оптоволокну забезпечить більш якісний та швидкий зв'язок – пояснює Володимир Васильєв.

По цене по факту стоимость дороже только на стоимость самого терминала – терминал недорогой 200 грн стоит. А по скорости значительно отключается – то есть если включение витой парой подразумевает пакеты до 100 мгбит включительно, то оптические пакеты предел гигабит.

Можливості сучасних технологій – колосальні. Але часом вони не можуть працювати на максимум через неправильні дії людини. Найчастіше користувачі припускаються помилок саме при установленні роутера в квартирі – каже фахівець мережі.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Есть классические варианты, которые плохие! То есть это установка изначально на ремонте квартиры роутеров в какие-то коробочки, тн слаботочки, в шкафы зеркальные – все это очень сильно экранирует сигнал. Сигнал очень сильно просаживается. И на выходе у вас – установлен мощный роутер, а буквально за метр у вас практически нет сигнала. Также влияют стены – естественно, что чем толще стена, тем хуже сигнал. Влияют как ни странно микроволновки. То есть включенная микроволновка может очень хорошо это всё дело подсадить.

Також важливо правильно розмістити роутер у квартирі – найкраще у самому центрі. А якщо площа приміщення велика – доведеться використовувати повторювачі, або ставити не один роутер, а декілька – так звану меш-систему. Побутовими способами покращити зв'язок не вийде.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Те методы, которые вы возможно видели в интернете подмотать там фольги, или поставить усиленную антену– это не работает. Ну то есть оно работает, но плохо, за счет отраженного сигнала будет еще хуже. В общем считайте, что нет. Бытовых методов не существует, есть варианты добавлять только оборудованием.

Встановлення самого обладнання у спеціалістів займає лічені хвилини – демонструє Володимир Васильєв. Розпакувати, підключити, налаштувати. Не встигнеш моргнути – і мережа вже працює.

Правильно підібрати необхідний у кожному конкретному випадку пристрій можна самостійно. Або звернутися за допомогою до TENET.

Володимир Васильев, фахівець з мережевих рішень компанії TENET:

Если обратиться в кол центр по телефону, ребята могут проконсультировать, там же можно заказать это оборудование. Так же можно проконсультироваться и так же заказать в отделениях компании.

Похожие новости