Продовольча безпека, житло для переселенців, робочі місця: основні завдання Координаційного гумштабу
В Одеській області на сьогоднішній день зареєстровано понад 70 тисяч вимушених переселенців. Окрім продовольчої допомоги, сьогодні у координаційному штабі працюють над можливістю забезпечити якісним житлом цю категорію населення.
Олексій Чорний, голова Координаційного гуманітарного штабу при ООВА:
Перший проект підготовки для цих цілей гуртожитку реалізується разом із ООН. Загалом на Одещині вже обстежили сорок відповідних будівель. Для приведення їх у належний вигляд також шукають донорів за кордоном. Також у ста семи складах гумштабу постійно поповнюється запас продуктів. Як місцевих громад, так і для допомоги переселенцям. У рамках програми «Сусід» передають продукти, засоби особистої гігієни, медикаменти мешканцям Миколаївської області. Співпраця йде і з військовими підрозділами.
Внутрішні переселенці, нагадують у гумштабі, можуть отримати допомогу, звернувшись до керівництва громади, де проживають. З будь-якими проблемами та питаннями, що виникають, можна звертатися на гарячі лінії колл-центру. Нагадаємо, працює також спеціальна анонімна лінія для військовослужбовців.
Ідуть перевірки і самих волонтерів. Спрощена процедура ввезення гуманітарних вантажів вже принесла низку проблем. Коли послабленнями скористалися недобросовісні громадяни.
Замінити гуманітарну допомогу на підтримку вітчизняного виробника – ще одне завдання для усієї країни. Майже все, чим допомагають сьогодні закордонні донори населенню, може вироблятися на українських підприємствах, – наголошують експерти.
Про роботу з облаштування житла для внутрішньо переміщених осіб, створення нових робочих місць для всіх мешканців одеського регіону та організацію системної підготовки кадрового резерву для військових підрозділів – у Координаційному гуманітарному штабі при військовій адміністрації одеського регіону розкажуть під час традиційного звіту за місяць.