НОВИНИ ГРАД » Новини » 30 одесских школ будут работать в две смены

30 одесских школ будут работать в две смены

30 одесских школ будут работать в две смены
Читати grad.ua у  

Свои двери юным одесситам распахнут 124 школы и 129 детских садов.

Новый учебный год в начнется 3 сентября. Так как 1 сентября – это воскресенье, а 2-го сентября Одесса будет отмечать свой день рождения, и праздничные мероприятия наверняка захотят посетить одесситы – как родители, так и дети.

Свои двери юным одесситам распахнут 124 школы и 129 детских садов. Об этом ТРК «ГРАД» сообщила директор департамента образования и науки Одесского городского совета Елена Буйневич. По ее словам, число учащихся школ ежегодно увеличивается на 6 тысяч человек. Соответственно, возрастает нагрузка на школы. 30 из них будут работать в две смены.

Звичайно, що така ситуація  не може не вплинути  на навантаження закладів, тому цього навчального року 30 одеських шкіл будуть працювати з підзмінами. Минулого року таких шкіл було 28. Друга зміна, ми повторюємо це неодноразово, є небажаною для педагогічних працівників, не зручною для родин, але вимушеною мірою, яка дозволяє нам забезпечити право, право кожної дитини на освіту.

В школы, расположенные в черте города, зачисляют и детей, территориально проживающих в Овидиопольском и Лиманском районах, отметила Елена Буйневич. В связи с этим, город будет обсуждать с руководством области возможности софинансирования сферы образования города, – подчеркнула специалист. Что касается учебников, то с их количеством наблюдаются определенные проблемы.

Ми отримали наразі підручники для других класів, які працюють за новою українською школою в закладах. Цілком школи забезпечені на 92-95 % підручниками. Є нестача підручників у середній і старшій школі, пов’язано це з тим, що діти навчаються за старою програмою і підручники не додруковують, а дітей, як ви вже чули на початку, стає більше, і кожна наступна паралель має більше учнів ніж попередня.

Поэтому в управлении образования рекомендуют пользоваться электронными учебниками. В рамках подготовки школ к новому учебному году продолжилось их оснащение средствами противопожарной безопасности, – отметила специалист.

Досить значна частина наших коштів пішла на реалізацію  протипожежних заходів, і ви вже знаєте, що 128 одеських закладів освіти забезпечені системами автоматичної сигналізації, і ця робота продовжується.

Остальные учебные заведения оснащены кнопками вызова, заключены договоры об их обслуживании. Чиновник напомнила, что дети, не привитые от кори, будут допускаться в школу только в исключительных случаях.

Допуск дитини до закладу з медичних показників є питанням лікарським, якщо у дитини є довідка, що вона може відвідувати заклад освіти, вона буде відвідувати заклад освіти. Закон України про захист населення від інфекційних хвороб чітко прописує, що діти без щеплень до дитячих колективів не допускаються, але у разі сприятливої епідеміологічної  ситуації можуть допускатися за висновком спеціальної медичної комісії. У разі, якщо епідситуація буде неускладненою, і у дитини буде допуск, вона буде спокійно відвідувати школу і садочок. Якщо ситуацію буде ускладнено, як наприклад це було взимку, тоді діти без щеплень будуть навчатись у дистанційній формі.

Очередь в детские сады остается немаленькой – возможности отдать малыша в садик ждут три с половиной тысячи семей – отметила Елена Буйневич.

Ми дуже уважно проаналізували динаміку того, як діти влаштовуються в дитячі садочки, і того як становляться на чергу нові діти. Звичайно, що ми розуміємо, що повністю подолати проблему, яка була створена через виведення дитячих садочків з  міської мережі, найближчим часом майже неможливо. З 1992 року по 2000 з міської мережі було  виведено 95 дитячих садочків. Усього їх сьогодні в Одесі – 129, тобто ви розумієте, яка частка була виведена з мережі, з них 55 садочків були міськими, муніципальними,  тому наразі влада проводить роботу з їх повернення.

Проблем в сфере образования остается немало. В частности, не хватает учителей, и с каждым годом количество вакансий увеличивается. Соответственно, растет и численность детей в классах, и  нагрузка на учителей. Проблема в том, что выпускники профильного вуза не хотят идти работать в школы по причине невысоких зарплат.

В вашей семье есть дети школьного возраста?
ДА
НЕТ
ДА 0%
НЕТ 0%
+711

Схожі новини

Коментарі

СМИ Украины: