НОВИНИ ГРАД » Медицина » Лімфодренажний масаж: як він працює та кому підходить?

Лімфодренажний масаж: як він працює та кому підходить?

Читати grad.ua у  

Одна з ефективних технік, що дозволяють впливати на рух лімфи в організмі – лімфодренажний масаж тіла. З його допомогою можна покращити кровообіг та лімфоток, збільшити інтенсивність виведення токсинів, зміцнити імунітет.

Лімфодренажний масаж – фізіотерапевтична процедура, що здійснюється із застосуванням різних методик, головна мета яких – підвищити швидкість руху лімфи. Процедура дає відчутний ефект, якщо проводити її курсом із 7-13 сеансів. Частота проведення – 2-3 рази на тиждень. Курс можна повторювати двічі на рік.

Як працює лімфосистема

Лімфатична система в організмі людини відповідає за виведення токсинів. Сама система є частиною кровоносної системи - це мережа капілярів і більших судин, якими рухається лімфа, що забирає шкідливі речовини з організму. Лімфовузли, через які просувається лімфа, є фільтрами, що виводять токсини.

Ще одна важлива функція лімфатичної системи – виведення зайвої рідини. У середньому за добу виводиться 2-4 л відходів та міжклітинної рідини.

Якщо обсяг шкідливих речовин, що надходять, перевищує норму - лімфосистема може не справлятися зі своєю функцією, і тоді їй потрібна допомога.

Набряки, що з'являються на обличчі та тілі людини, свідчать про порушення роботи цієї системи.

Масаж лімфодренажний призначений саме для стимуляції руху лімфи. Він має незаперечні переваги:

  1. Корисний для здоров'я. Поліпшення роботи лімфосистеми благотворно позначається на діяльності всього організму, що покращує самопочуття людини.
  2. Проводиться безболісно. Плавні рухи не завдають людині дискомфорту.
  3. Процедура універсальна. Вона не лише позитивно впливає на загальний стан, а й діє на зовнішність – йдуть набряки, зменшується вияв целюліту, знижується вага.

Кому показано лімфодренажний масаж

Причин застоїв лімфи в організмі безліч – відсутність фізичної активності, неправильно організований раціон харчування, стреси. Лімфодренажний масаж Одеса допоможе впоратися із наслідками порушення роботи лімфосистеми.

Показаннями для проведення такого виду масажу є:

  • поява набряків на обличчі, тілі;
  • початкова стадія варикозного розширення вен;
  • зайва вага;
  • погіршення стану шкірного покриву;
  • наявність целюліту;
  • хронічна втома;
  • зниження імунітету;
  • сповільнений метаболізм.

Лімфатичний масаж не можна робити при патологіях внутрішніх органів, хворобах шкіри та лімфовузлів, за наявності інфекційних захворювань. Протипоказанням також є тромбофлебіт у період загострення, тяжка форма варикозу, епілепсія, онкологія.

Різновиди технік лімфодренажного масажу

Існує кілька технік лімфодренажного масажу:

  1. Дренажний ручний масаж. Мануальна техніка, що виконується масажистом без застосування будь-якого обладнання.
  2. Апаратний лімфодренажний масаж. Здійснюється за допомогою спеціального апарату, що налаштовують під потреби пацієнта. Є вакуумний масаж, принцип дії якого схожий на масаж медичними банками. Через маніпулу апарату подається негативний тиск, паралельно на шкіру діють ролери. Відбувається вплив на шкірний покрив та підшкірно-жировий шар. Також в апаратній техніці пропонується мікрострумовий лімфодренаж, що проводиться з використанням слабких електричних імпульсів. Виявляється вплив на клітинні мембрани та м'язові тканини.
  3. Масаж щітками. На шкіру впливають щітками із жорсткою щетиною, що дозволяє чудово розігнати лімфу.

Також практикується ручний та апаратний масаж обличчя.




Схожі новини

Коментарі