Як проводиться медикаментозний аборт у «ОН Клінік Дніпро»
Медикаментозний аборт - це спосіб переривання вагітності за допомогою комбінації ліків. Таблеточний аборт виконується шляхом прийому двох препаратів, після чого плодове яйце виходить із матки.
Що таке медикаментозне переривання вагітності?
Медикаментозний аборт - це нехірургічний спосіб переривання вагітності, коли жінка приймає таблетки. Фармаборт передбачає прийом засобу, який блокує прогестерон (гормон, необхідний для підтримки вагітності), та препарату, що викликає спазми та кровотечу для виходу плодового яйця з матки.
На якому терміні можна перервати вагітність пігулками?
У приватній клініці у Дніпрі медикаментозний спосіб переривання вагітності здійснюється на термін до 11 тижнів (77 днів після першого дня останньої менструації). Краще проводити медикаментозний аборт на строк до семи тижнів через маленькі розміри плодового яйця. Таблетоване переривання вагітності з сьомого по 12 тиждень може бути неефективним, пацієнтці може бути показана вакуумна аспірація (видалення плодового яйця вакуумом) або вишкрібання.
Підготовка до медикаментозного аборту: що знати?
Таблеточний аборт проводиться при небажаній вагітності або за медичними показаннями (наприклад, порушення ембріонального розвитку плода). Медикаментозний аборт не можна робити при позаматковій вагітності, нирковій недостатності та порушенні згортання крові. Інші протипоказання до медикаментозного аборту:
- гостре запалення матки та придатків (ендометрит, сальпінгоофорит);
- анемія;
- наявність внутрішньоматкової спіралі;
- епілепсія;
- геморагічний синдром (схильність до кровотеч);
- прийом стероїдних препаратів;
- медикаментозна алергія.
Дворога матка (орган із гострим заглибленням на дні) не є протипоказанням для медикаментозного аборту. Рішення про можливість таблетованого переривання вагітності приймає гінеколог.
Під час консультації лікар збирає анамнез та проводить візуальний огляд. Додатково гінеколог може призначити УЗД або ХГЛ-тест для підтвердження та визначення терміну вагітності. Також можуть знадобитися аналізи крові та сечі для таблетованого аборту, мазок на флору. Тести дозволяють визначити групу крові та резус-фактор, виключити урогенітальні інфекції, підібрати таблетки для медикаментозного аборту.
Підготовка до проведення таблетованого аборту передбачає відмову від алкоголю, фізичних навантажень та інтимної близькості за три-п'ять днів до процедури. Також рекомендується обмежити стрес.
Етапи медикаментозного аборту в «ВІН Клінік Дніпро»
Медикаментозний аборт відбувається у два етапи, під час яких жінка приймає дві таблетки. Етапи таблетованого аборту:
- Прийом абортованої таблетки з міфепрістоном для блокування прогестерону.
- Прийом другої таблетки з мізопростолом збільшення частоти скорочень м'язового шару матки через 36-48 годин.
- Вихід згустків крові та частинок тканин при медикаментозному аборті.
Плодне яйце при медикаментозному аборті виходить через піхву після переймоподібних болів, що нагадують менструальні. Вихід плодового яйця відбувається протягом кількох годин після прийому другого препарату.
Зрозуміти, що плід вийшов при медикаментозному аборті, можна після виходу згустку сірого або жовтуватого кольору та зменшення кровотечі. Додатково лікар може призначити УЗД контролю результатів. З появою сильного болю при медикаментозному аборті слід звернутися до гінеколога.
Відновлення після медикаментозного переривання вагітності
Період відновлення після медикаментозного аборту включає обмеження фізичної активності, відмову від прийому гарячої ванни та прийому кроворозріджувальних препаратів. Наслідками медикаментозного аборту можуть бути нудота, діарея, підвищення температури та головний біль, при яких лікар може призначити знеболювальні та спазмолітичні препарати. Кров'янисті виділення при медикаментозному аборті можуть тривати від одного тижня до місяця. За два тижні після медикаментозного переривання вагітності проводиться контрольний гінекологічний огляд.
Коли можна планувати вагітність після аборту?
Починати статеве життя після медикаментозного аборту можна за один-два тижні після процедури або після повного припинення кров'янистих виділень. Планувати вагітність після медикаментозного аборту рекомендується щонайменше після однієї повноцінної менструації (через чотири-шість тижнів після процедури). Для повного відновлення ендометрію та нормалізації роботи яєчників рекомендується почекати два-три менструальні цикли.