НОВОСТИ ГРАД » Лента новостей » Чешский культурный центр запускает в Одессе новый проект

Чешский культурный центр запускает в Одессе новый проект

Чешский культурный центр открывает языковые курсы в Одессе
Читать grad.ua в  

Уже в следующем месяце, в Одессе, на базе Чешского культурного центра, начнут работать курсы по изучению чешского языка. До Одессы такие факультативы уже организованы в Харькове, Днепре, Ивано-Франковске, Виннице и Киеве.


Группа из десяти человек будет заниматься четыре с половиной месяца, два раза в неделю. Всего программа предполагает тридцать шесть занятий продолжительностью чуть больше часа, рассказала в эксклюзивном интервью «ГРАД» представитель Посольства Чехии в Украине.

Луция Ржегоржикова, 2-й секретарь Посольства по вопросам культуры Чешской республики в Украине, директор Чешского центра:

Вчити чеську мову, ну, по-перше, завжди вчити якусь мову - це здорово для нашого мозку. І студенти проходять такий подібний екзамен, як ви знаєте, аналог з Британієй, Німеччиною або з Францією. Наші курси ведуть кваліфіковані носії мови, нема такого аналогу ніде на курсах тут в Одесі. І приїде тоді, ми також викладемо по найкращим підручникам, які привезені прямо з Чехії, і їх у нас студенти можуть купити за 60% знижкою, також можливо зробити сертифікований іспит.

Изучение языка значительно повышает шансы абитуриентов при поступлении на бюджет в высшие учебные заведения Чехии, - подчеркивает директор Чешского Культурного Центра Люция Ржегоржикова.

Луция Ржегоржикова:

Чеська держва дає можливість, якщо ви вивчите мову до рівня Би2, ви можете поступати на Чеські державні університети на таких саме умовах, як саме чехи, і вчитися тоді на бюджетній основі тоді безплатно. Досягти рівня Би2 можливо, якщо ви вчите дуже уважно один рік на наших курсах, і ви можете потім здати сертифікований іспит так званий міжнародний сертифікат.

 

Для лучшего усвоения языка при курсах будет организован разговорный клуб.

Луция Ржегоржикова:

Саме при курсах буде організовано розмовний клуб з носіями мови, який буде безкоштовний для всіх бажаючих, но і наш координатор лектор буде так само проводити, чи це будуть покази фільмів, чи це буде просто якісь супровід, пов’язаний з чеською культурою.

Языковые курсы доступны не только для молодежи, но и для взрослых людей, которые интересуются чешской культурой и хотят совершенствовать свои знания и речь.

Луция Ржегоржикова:

Можете стати нашим студентом з 10 по 100 років. Хочуть прочитати газети, хочуть спілкуватися через соцмережі,  хочуть подорожувати, це не обов’язково повинні бути школярі, молодь, яка хоче вступити до університету, але це можуть бути фахівці, лікарі, архітектори, соціологи, люди які працюють в будь якій сфері життя.

Языковые курсы — первый шаг в реализации в Одессе программ и проектов в рамках так называемой культурной дипломатии.  Чешский Культурный центр планирует проводить в нашем городе самые разные мероприятия, способные ознакомить одесситов с культурными ценностями Чехии.

Луция Ржегоржикова, 2-й секретарь Посольства по вопросам культуры Чешской республики в Украине, директор Чешского центра:

Ми намагаємося представляти те найкраще, що є в Чехії, і тут презентувати це. Чи це буде на фестивалі, чи на окремих різних виставках або культурних подіях, які вже існують в Одесі, і ми просто будемо туди долучати елемент чеський. Вже зараз у вересні на биєнналє образотворчому виступить Чеська містиня Катерина Шедай, яка робила протягом цього року дуже цікавий проект в вашому місті Славутич, вона приїде презентувати мистецтво своє.

Курсы, по мнению организаторов, станут своеобразной платформой для развития еще более тесных и взаимополезных культурологических связей между Чехией и Одессой.

Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter

Похожие новости

Комментарии
СМИ Украины:

Загрузка...