НОВИНИ ГРАД » Статті » Фільтри для очищення води: як вибрати і на що звернути увагу
Фильтры для очистки воды: как выбрать и на что обратить внимание
Читати grad.ua у  

Якість питної води є важливою складовою самопочуття людини та її здоров'я. Тому слід ретельно підходити до питання очищення води для пиття та приготування їжі. Вода, яка подається з крана, найчастіше не відповідає вимогам якості щодо хімічного складу та м'якості.

Низька якість води з крана пов'язана із забрудненням джерел води та невідповідністю водопровідної системи нормам та стандартам. Тому рекомендується використовувати фільтр для води, щоб уникнути проблем зі здоров'ям та вживати чисту воду без додаткових домішок та забруднювачів. Існує безліч різновидів очисних систем, які можна використовувати у побутових та промислових цілях.

Вибір системи очищення – важливий крок, тому слід розібратися в особливостях кожного виду систем. Це допоможе визначити найоптимальніший варіант, залежно від вихідної якості води, її складу, а також необхідної кількості очищеної води.

Проточні системи для очищення води

Проточні системи очищення одні з найпопулярніших, оскільки відрізняються високою продуктивністю та високим ступенем очищення від забруднень. Такі фільтри очищають від домішок металів, органічних складових та усувають зайву жорсткість.

Система розміщується під раковиною та підключається до водопровідної труби. Для встановлення необхідно достатньо місця для фільтру та виведення спеціального крана для очищеної води.

Фільтрування відбувається поетапно:

  1. Очищення від домішок металу.
  2. Фільтрування для пом'якшення.
  3. Етап очищення за допомогою активованого вугілля.

Фільтр-глечик для очищення питної води

Найбільш бюджетним варіантом очищення води в домашніх умовах є фільтр-глечик. Такий фільтр характеризується простотою конструкції та використання. Його не потрібно встановлювати, а можна розмістити в будь-якому зручному для вас місці. Для очищення води використовується спеціальний картридж, який періодично необхідно міняти. Очищення відбувається так: вода просочується крізь картридж, що містить спеціальні фільтри, а в ємність просочується вже чиста рідина.

Фильтр-кувшин

У картриджі можуть застосовуватись різні матеріали, залежно від цілей очищення:

  • Активоване вугілля.
  • Іони срібла.
  • Волокна аквален.
  • Капілярні мембрани.
  • Бактерицидні добавки.
  • Іонообмінна смола.

Основна перевага такої системи очищення – доступна вартість. Крім того, такі системи мобільні, не вимагають багато місця, зручні і швидко очищають воду. При цьому необхідно врахувати, що ступінь очищення мінімальний у порівнянні з іншими видами фільтрів.

Система «зворотний осмос»

Найдосконаліша очисна система – це зворотний осмос. Конструкція передбачає наявність механічних фільтрів, що очищають воду від фізичних, органічних та хімічних забруднень. Завдяки наявності мембрани зворотного осмосу, мікропори якої становлять 0,0001 мкм, можливе очищення води на молекулярному рівні.

обратный осмос

Такий варіант фільтраційної системи очищує воду найкраще. Вода після очищення характеризується відмінним складом, запахом та смаком. Перед вибором такого фільтра слід звернути увагу, що він є дорожчим, залежить від електропостачання та потребує відповідного напору води.

Таким чином, існують різні види очисних систем для води – проточні системи очищення, фільтри-глечики та фільтри зворотного осмосу. Кожен із них характеризується своїми перевагами та обмеженнями.

Щоб вибрати найкращу модель фільтра, ознайомтеся з характеристиками пристрою в каталозі Інтернет-магазину Венкон.




Схожі новини

Коментарі