НОВИНИ ГРАД » Статті » Термоклеї у сучасному виробництві: як вибрати правильний продукт для вашого бізнесу?

Термоклеї у сучасному виробництві: як вибрати правильний продукт для вашого бізнесу?

Читати grad.ua у  

Гарячий клей, розплав, термоклей - все це назви одного і того ж типу адгезиву, який у нормальних умовах знаходиться у твердій формі, а перед застосуванням плавиться під впливом високої температури. Він широко використовується в різних галузях промисловості та в побуті за рахунок міцного та надійного з'єднання, стійкості клейового шва до зовнішніх впливів та естетичного результату. У статті розглянемо, яким він буває, і який вибрати для промислового застосування.

Термоклей

Види термоклею і для чого він потрібний

Гарячий клей виробляється на основі термоплавких полімерів з різними добавками – стабілізаторами, консервантами та іншими речовинами, що надають йому додаткових властивостей. Залежно від хімічних компонентів термоклеї бувають такі типи:

  • EVA – адгезиви на основі етиленвінілацетату найпоширеніші, за їх допомогою можна склеювати різноманітні матеріали – від картону до металу та тканин.
  • PO – поліолефінові клеї дуже стійкі до перепадів температури та хімічних впливів, тому часто застосовуються при складанні електроніки, автомобілів, в пакувальній промисловості, для склеювання шкіри, дерева, ПВХ та ін.
  • АРАО - клеї на основі альфа-поліолефінів ідеальні для обробки великих за площею виробів, так як липкість поверхні зберігається протягом приблизно 6 хвилин (за цей час можна правильно викласти деталі, щоб вони не змістилися).
  • PSA – це чутливі до тиску гарячі клеї, які зберігають залишкову липкість. Їх широко застосовують у різних сферах промисловості, найяскравіший приклад - виробництво липких стрічок, пластирів, наклейок, що самоклеяться та ін.

Що стосується сфери застосування, термоклей використовується в багатьох галузях промисловості, наведемо кілька найпоширеніших прикладів:

  • упаковка – тут термоплавкий адгезив необхідний виробництва наклейок, липких стрічок, фіксації елементів картону, паперу, гофрокартона та інших.;
  • поліграфія - без нього не обійтися при склеюванні корінців друкованих видань;
  • меблеве виробництво та деревообробка – з його допомогою фіксують кромки, пази, шпон, торцювальні стрічки, а також поєднують разом пористі матеріали;
  • виготовлення етикеток – клей-розплав відмінно поєднує різні за структурою та властивостями матеріали, дозволяючи надійно приклеїти етикетки до металу, скла, пластику та ін;
  • виробництво одягу та взуття – термоклей використовують для фіксації підошв взуття, а також аплікацій на текстильні матеріали;
  • електронна, автомобільна промисловість – тут гарячий клей незамінний для з'єднання кінців котушок, склеювання амортизації та ізоляції, фіксації фар до рамок та інших завдань.

Крім того, клей-розплав широко використовується в домашніх умовах для дрібного ремонту, при виготовленні іграшок, виробів, біжутерії власноруч, адже за його допомогою можна поєднати різні матеріали. У побуті для розплавлення адгезиву використовують звичайний клейовий пістолет, а сам клей купують у стрижнях, головне, щоб їхній діаметр відповідав діаметру сопла.

Як вибрати термоклей для свого підприємства?

Оскільки існує багато адгезивів з різними властивостями та особливостями, фахівці компанії «Люкс-Х» рекомендують враховувати при виборі наступні моменти:

  • Матеріали, які склеюватимете, безпосередньо сфера діяльності. Особливості та структура матеріалів прямо впливають на властивості, якими повинен мати клей. Наприклад, для виготовлення скотчу, пасток для мух, самоклеючих наклейок та інших подібних товарів необхідний адгезив із залишковою липкістю.
  • Умови експлуатації готового виробу. Має значення, чи буде воно піддаватися перепадам температури, при якій вологості його використовуватимуть і зберігатимуть, чи можливі контакти з хімічними речовинами, для чого в принципі призначений готовий продукт та ін.
  • Особливості устаткування, встановленого для підприємства. Різні типи клею призначені для різного способу нанесення на робочу поверхню, хоча є адгезиви, які можна наносити майже будь-яким методом, включаючи валковий, роликовий, за допомогою форсунок, розпилювача та ін. Має значення також швидкість подачі та відкритий час, тобто швидкість схоплювання. Якщо у клею тривалий відкритий час, швидкість подачі може бути низькою, а якщо короткий, потрібна швидка подача.
  • Колір клею. Термоклей випускається у різних відтінках аж до янтарного, також буває прозорим. Вибір конкретного залежить від того, буде видно клейовий шов чи ні, від кольору самого виробу.

Якщо ви тільки запускаєте виробництво і не знаєте, який тип гарячого клею вам підійде, краще попередньо проконсультуватися зі спеціалістами компанії, де замовлятимете продукцію.




Схожі новини

Коментарі