Новини Одеси 22.05.2024

Головні новини Одеси за 22 травня 2024 року

36 мільйонів гривень виділено з бюджету Одеси військовим підрозділам Харківщини. Щоб проголосувати за це рішення, у середу зібралася позачергова сесія міськради.

На 40-45% стало менше пологів в Одесі та області порівняно з до-воєнним 2021-м роком. Сприяти покращенню демографічної ситуації, а також обізнаності молоді у репродуктивних питаннях покликана міська програма «Тобі, здорове майбутнє Одеси». Її цьогорічні підсумки підбивали в одній зі шкіл міста.

Підвищенню тарифів на електроенергію бути. Наразі в Кабміні йдуть активні обговорення, аби підняти тарифи вже з 1 червня до рівня 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Ймовірно, таке рішення буде ухвалене, прогнозують парламентарі. Тож усі подробиці про причини здорожченя й тощо, кореспонденти ТРК ГРАД дізнавались в експерта Інституту енергетичних стратегій.

Українські енергетики звітують: на сьогодні вже втрачено 8 гігават потужності енергосистеми країни, а можливість імпорту складає лише 1,7 гігават. Тому через дефіцит відбуваються відключення світла, як для підприємств, так і для громадян. Але чому тривалість відключень різна, як між регіонами, так і між районами одного міста? На це поширене питання фахівці «Укренерго» надають свою відповідь.

В Одеській області кілька годин гасили масштабну пожежу на складі - підрозділи ДСНС працювали за підвищеним номером виклику. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Здоров’я, як щастя, коли його не помічаєш, значить, воно є – говорить народна мудрість. Однак якщо людина відчуває прояви хвороби, то перший, хто приходить на допомогу – це сімейний лікар. Саме він або вона допомагають виявити захворювання, виписують направлення на обстеження, за потреби скеровують пацієнтів до вузько-профільного фахівця.

Цього тижня відбувся День діагностики меланоми в Україні. Це проєкт щорічної соціальної акції безкоштовних Оглядів населення щодо виявлення меланоми та інших злоякісних новоутворень шкіри на ранній стадії. Сімейні лікарі наголошують: перевірити родимки можна в центрах первинної медико-санітарної допомоги, і не тільки в дні акції, а за потреби. І це особливо актуально перед сонячними літніми днями.

Ошукала на 70 тисяч гривень. В Одесі затримали шахрайку, яка замовляла в інтернеті товари і надсилала продавцям фото квитанцій про нібито успішну оплату, якої насправді не було.

Одеські прикордонники зупинили три автівки з ухильниками. Кожен із втікачів заплатив нелегальним перевізникам від 3 до 8 тисяч доларів.

І ще одного організатора переправлення чоловіків за кордон затримали на Одещині. Одесит намагався підкупити правоохоронця і за 8 тисяч доларів забезпечити виїзд до Молдови своєму знайомому.

В Одеському регіоні панує помірно тепла погода і вже без перепадів із прохолодою, яка спостерігалася нещодавно. І опадів не передбачається, розповідають синоптики. Нічні температури сягатимуть 13-15ти градусів із Оозначкою «+», а денні до 25ти. Така більш менш стабільна суха погода протримається до кінця тижня, повідомляють у гідрометцентрі Чорного та Азовського морів.

Погода сприяє відпочинку біля моря, і багато хто з одеситів та гостей міста вже приймають сонячні ванни. Кожен сам для себе вирішує – наскільки це доречно. Але аби  підвищити рівень безпеки, водолази обстежують дно.

Диктор новин: Сергій Градов

Схожі новини

Коментарі