Новини Одеси 01.05.2024

Головні новини Одеси за 1 травня 2024 року

Трое загиблих, декілька людей поранені. Вночі ворог знов атакував Одесу балістикою. Лікарні Одеси цієї ночі знову приймали постраждалих внаслідок балістичного удару по місту. За офіційними даними, поранення отримали троє людей.

З початку повномасштабної війни до лав ЗСУ добровільно долучилося понад 60 тисяч жінок – всі вони обіймають різні посади. Від медикині до снайперки. Олександра Чорна, з позивним Ластівка, з перших днів війни рятує життя тим, хто був готовий його віддати за Батьківщину. Історію фельдшерки з Одещини, яка більше року служить на Херсонщині, дізнавалися наші кореспонденти. Проте в сьогоднішніх реаліях війни кожен – навіть ті, хто не на фронті, повинен мати базові знання, як можна надати собі та отОчуючим першу до-медИчну допомогу – вважає Олександра.

Обманював людей, прикриваючись волонтерством для потреб військових. В Одесі затримали шахраЯ, який привлАснив понад мільйон гривень.

В Одесі затримали сім'ю наркоторгОвців. Подружжя підшУкувало покупців психотропів через власний інтернет-магазин і відправляло наркотики в різні міста країни. Тепер їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Розказати світу, як  одесити працюють під час воєнного стану, підтримуючи свою країну. З цією метою Одесу відвідав норвезький журналіст, письменник і фотограф Хеннінг Карр Екролл. Нашій знімальній групі автор розповів, що планує видати книгу з інтерв’ю 50-ти українців різних професій. Зустріч відбулася на монтажній ділянці телекомунікаційної компанії TENET. Тому що галузь зв’язку важлива і в мирний час, а під час війни її значення важко переоцінити – вважає гість з Норвегії.

Знання англійської, яка вважається сьогодні мовою міжнародного спілкування, відкриває безліч можливостей в освіті, роботі та подорожах. Це дозволяє комунікувАти з людьми з різних країн, займати високооплАчувані посади в міжнародних компаніях та впЕвнено подорожувати без страха втратитися у чужій країні. Саме тому особливу увагу вивченню англійської мови приділяють ще з дитинства. Для того, щоб дізнатися, наскільки охоче маленькі одесити вчать англійську – наші кореспонденти завітали до одного з ліцеїв Одеси.

Більшість учнів ліцею на високому рівні володіють англійською мовою – вважають вчителі. Найбільш добре дітям даються такі завдання, як читАння та письмо. Але, враховуючи те, що ліцеїсти тривалий час навчалися офлайн, особливу увагу варто звернути на розвиток мовлення та аудіювання.

Суха та тепла погода – саме такий прогноз дають синоптики на найближчі дні. А це означає, що і завтра, і у ВелИкдень дощу та холоду не буде.

Цей тиждень напередодні ВеликОдня  - останні дні пОсту, самі суворі. Хтось його дотримується, але багато містян говорять – в стресовій ситуації поститися складно. Але до самОго свята готуються більшість городян, з якими спілкувалися наші кореспонденти.

В Одеській і Миколаївській областях вИкрили діяльність підпільних фабрик, де підробляли відомі бренди. Місячний оборот сягав 10-ти мільйонів гривень. На виробництвах працювали понад сотня неоформлених співробітників. Жодних податків фабрики не платили.

В Одеській області судитимуть водія легковика, який спровокував аварію. Чоловік у стані сильного алкогольного сп'яніння сів за кермо, не впорався з керуванням - унаслідок цього автомобіль з'їхав із дороги та перекинувся.

Спорт знімає стрес, загартовує організм, об’єднує – і саме це сьогодні нам всім потрібно як ніколи раніше. І одним з видів спорту, яким захоплюються люди різного віку, спорт, який можна назвати народним, є футбол. До всеукраїнського дня футболу наша знімальна група завітала до музею, де всі експонати присвячені саме цьому виду спорту.

І повернемося до теми іноземних мов. Чи вивчають їх дорослі мешканці міста? Якими мовами вони цікавляться – дізнавалися наші кореспонденти.

Диктор новин: Сергій Градов

Схожі новини

Коментарі