НОВИНИ ГРАД » Новини » МСЕК замінить команда лікарів-експертів: у чому різниця розповіли у МОЗ

МСЕК замінить команда лікарів-експертів: у чому різниця розповіли у МОЗ

Читати grad.ua у  

Замість поняття «медико-соціальна експертиза» законопроект запроваджує термін «оцінка повсякденного функціонування особистості». У центрі нового процесу стоятиме не папірець, а реальна допомога, необхідна кожній конкретній людині, щоб повноцінно жити та працювати, повідомили у МОЗ.

Згідно із законопроєктом з 1 січня 2025 року замість МСЕКів запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів. Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Ці лікарні оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди, виходячи з потреб кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

Нова система буде цифровизована. Лікар зможе направити в електронному вигляді справу для оцінки, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, у разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету та сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок.
Цифровізація також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі досі оцінки не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, у тому числі таких, про які останнім часом стало відомо.

Як повідомляють у МОЗ, законопроект передбачає цілу низку необхідних змін, зокрема:

  • Не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців — лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи.
  • До процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта.
  • Визначено, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які — ні.
  • Передбачено механізми оскарження рішень команд.
  • Фінансуватиметься нова система оцінювання через НСЗУ.

Законопроєкт, розроблений МОЗ, закладає основи оцінювання повсякденного функціонування. Подальший шлях пацієнта після проведення медичного оцінювання відбуватиметься відповідно до змін, що будуть впроваджені в соціальній, освітній сферах, сфері зайнятості та передбачатимуть механізми отримання необхідних послуг.

Такі зміни реалізують спільне бачення: відхід від ярликів, заснованих на діагнозах, і перехід до інклюзивності та допомоги від держави індивідуально кожній людині, відповідно до її потреб, до дієвих рішень, які допоможуть кожній людині жити повноцінне життя з гідністю.


Схожі новини

Коментарі