Корисні поради щодо вибору фільтра механічного очищення води
Воду з крана пити не можна – це догма! Рідина з водопроводу насичена множинними вірусами та різними домішками, включаючи пісок, залізо та глину. На жаль, система фільтрації, встановлена у водозабірних станціях, не може повністю очистити воду. У таких випадках ідеальним варіантом буде встановити побутовий механічний фільтр для води. Однак насамперед варто розібратися з різновидами систем та правилами їх вибору.
Види механічних фільтрів для води
Практично всі види механічних фільтрів передбачають встановлення на трубопровід, проганяючи рідину через спеціальну мембрану. Їх відмінності можуть полягати у самому способі та щаблях очищення. На сьогодні найбільшою популярністю користуються такі системи:
- грязь або сітчастий фільтр - найпростіша конструкція, ключовим елементом якої є сітка з металу з можливістю захоплення домішок від 100 до 500 мкм;
- картриджний механізм – змінна сітка з полімерів чи металу утримує грязьові частинки в діапазоні 80-130 мкм;
- зворотного промивання – такі моделі випускаються у механічних, а й у автоматичних варіантах.
Пристрої зворотного промивання в механічному режимі передбачають ручне перемикання потоку рідини, тоді автоматичні системи забезпечують промивання у певному часовому відрізку.
Як вибрати механічний фільтр?
При виборі системи механічного фільтрування рідини варто визначитися з такими моментами:
- призначення фільтра – якщо вам необхідна технічна вода, то можна обійтися грязевиком, для якіснішого очищення знадобиться картридж або моделі зворотного промивання;
- продуктивність – що вище показник продуктивності, тим більше рідини здатна обробити система;
- ресурс – він впливає тривалість терміну служби, і навіть інтервал експлуатації досі заміни картриджа.
Також чималу роль відіграє вартість пристрою та фірма-виробник. Віддавайте перевагу тільки тим брендам, відгуки на продукцію яких ви зможете знайти у мережі. І головне, яким би якісним не був фільтр, дуже важливо дотримуватись правил експлуатації системи. Це дозволить не тільки досягти бажаного ефекту, але й продовжити життя всій установці.