Xiaomi оновила список «застарілих» девайсів, які більше не отримають оновлень
Компанія Xiaomi регулярно поповнює перелік гаджетів, які офіційно визнаються застарілими. Для власників попадання їх пристрою в цей список означає, що виробник припиняє його програмну підтримку - жодних оновлень прошивки, нових функцій чи патчів для усунення вразливостей. Розповідаємо про гаджети, які втратили апдейти наприкінці 2024 року.
Розумний годинник Xiaomi Watch S1 та S1 Pro більше не актуальний
Наприкінці 2024 свого «години ікс» дочекалися Xiaomi Watch S1 і S1 Pro, що дебютували двома роками раніше. Тепер їх власникам не варто чекати ні нових функцій, ні виправлень помилок та «дір» у безпеці.
Враховуючи, що на момент включення цих моделей в EOL-перелік актуальним поколінням стали представлені восени смарт годинник Xiaomi Watch S4, оновлення з S1 на свіжий гаджет виглядає цілком логічним. Тим більше що без патчів використання старого годинника стає небезпечним — особливо при роботі з конфіденційними даними та додатками.
Інші гаджети Xiaomi, Redmi та POCO, що потрапили в EOL
Смартфони та планшети Xiaomi переходять у статус EOL цілими лінійками. Ось які серії пристроїв компанії та її суббрендів офіційно застаріли:
- моделі серії Mi до Mi 9T Pro включно, у тому числі лінійка Mi MIX;
- планшети Mi Pad до 4 покоління, а також Xiaomi Pad 5 Pro;
- серія Redmi Note з 10-ї ітерації, бюджетні моделі Redmi Go, Y2, S2;
- смартфони POCO F1, X2, X3 NFC, F3 GT та інші ранні пристрої бренду.
Всім цим гаджетам більше не бачити ні оновлень фірмових оболонок MIUI або HyperOS, ні нових версій Android, ні «латок» для системи безпеки.
Строки підтримки пристроїв Xiaomi відстають від конкурентів
Як правило, Xiaomi забезпечує програмну підтримку своїх пристроїв протягом 3-4 років. На тлі окремих конкурентів, які нещодавно збільшили цей період до 6–7 років, така політика вже не має достатньо клієнтоорієнтованої.
З іншого боку, Xiaomi продовжує пропонувати оптимальний баланс характеристик та вартості пристроїв. Тому для багатьох користувачів її продукція залишається привабливою - особливо при покупці моделей зі знижкою через кілька місяців після релізу.
Чи варто купувати пристрої зі списку EOL
Потрапляння гаджета до списку застарілих не означає, що його потрібно викинути та терміново бігти за новим. Багато хто продовжує справно працювати ще не один рік, повністю влаштовуючи своїх власників.
Однак варто розуміти, що згодом ризики, пов'язані з використанням такого пристрою, зростатимуть через накопичення неусунених уразливостей. Тому, вибираючи новий девайс, краще орієнтуватися на актуальні моделі із запасом за часом оновлень.
Непоганим компромісом можуть стати торішні флагмани Xiaomi. Вони поєднують високу продуктивність та сучасну функціональність із привабливою ціною та гарантованою підтримкою ще як мінімум на пару років.