Кішки-терапевти: любителі мурлик - інформація для вас
Ми часто чуємо, як любителі котів розповідають захоплюючі вміння своїх пушистиків. Хтось скептично усміхається у відповідь на таку розповідь.
Фелінотерапія: що за слово таке
Зараз для лікування пацієнтів все частіше залучають тварин. Пет-терапія або зоотерапія сягає своїм корінням в кінець 18 століття, коли в Англії почали використовувати собак для лікування душевнохворих пацієнтів. Наприкінці минулого століття у зоотерапії виділилася в окремий напрямок фелінотерапія – метод лікування та профілактики хвороб за допомогою контакту людини з котом. Як це працює? Давайте розумітися.
Як працює кототерапія
Біологи вважають, що в основі лікувального ефекту фелінотерапії - слабкі струми. людей і підлаштовуватися під їхній настрій.
Звичайно, любов і ласка повинні бути взаємними. Даруйте і ви позитивні емоції вихованцям: балуйте, грайте з ними. Купуйте щось смачненьке, наприклад, мокрий корм для котів. Тварини не відмовляться від такого ароматного котячого делікатесу. Що ж здатні дати пухнасті лікарі:
- Емоційно-тактильний контакт: приємна вовна, муркотання, дотики до вихованця відволікають нас, знижують рівень тривожності, уберігають від депресії.
- Фізична дія: при муркотінні в повітрі поширюються вібрації. Дослідження показали, що їхня частота збігається з частотою біоритмів людини і благотворно впливає на процеси загоєння кісток та тканин.
- Локальне тепло — температура тіла тварини вища за людську.
- Цілющий масаж: вихованець перебирає лапками по нашому тілу і випускає кігтики.
- Соціальне підтвердження нашої значущості: догляд за кішкою дає почуття потреби та турботи.
А ще вихованці – джерела нашого сміху. Так-так! Поспостерігайте за їх позами, як вони грають і граються. А якщо захочете порадувати своїх пухнастиків новими іграшками або оновити їм будиночок-ліжанку, то це можна зробити навіть не виходячи з дому. В асортименті магазину повсякденних штук MAUDAU завжди знайдуться цікаві товари для вашого улюбленця.
Звичайно, як і у будь-якого методу, кошкотерапія має і протипоказання. Для алергіків чи людей, які бояться тварин, така терапія не може бути корисною. Існує думка, що фелінотерапія має великі перспективи розвитку. Як буде, покаже час. У будь-якому випадку пам'ятайте, що кішки — чудові помічники у процесі підтримки нашого ментального та фізіологічного здоров'я.