У сусідній Польщі забили на сполох. Ось, уривок із досліджень, які розшукав на спеціалізованих сайтах. Цитую:
Українці їдуть до країн Євросоюзу, щоб знайти кращу роботу, особливо відіграє роль зарплата. Німеччина обігнала Польщу за кількістю українських біженців у 2022-2023 рр. Ще в серпні минулого року понад 1,3 мільйона осіб скористалися тимчасовим захистом у Польщі, у Німеччині їхня кількість була 680 тисяч. Про це було оголошено на платформі міграції EWL в останньому звіті нові тенденції міграції. На кінець червня 2023 року в Німеччині було зареєстровано близько 1,1 мільйона громадян України. У Польщі їх було близько 975 тисяч.
Поки що важко заповнити прогалини в пропозиціях роботи, незважаючи на те, що українці традиційно у вересні виїжджають за кордон на заробітки і повертаються додому на новорічні свята. Високий виробничий сезон розпочався місяць тому, і є багато пропозицій на вибір, - розповідає Мар'яна Семенюк директорка з підбору персоналу Міграційної платформи EWL.
Назву кілька цифр. Це зарплата робітників, які не мають високої кваліфікації. Погодинна мінімальна оплата до 23 злотих. І така ж щомісячна "мінімалка" - від 4 до 4,5 тисяч злотих.
Але нагадаю уривок із дослідження, яке я навів на початку цього матеріалу, - українці тепер швидко залишають Польщу і прямують до країни, де оплата праці значно вища, - до Німеччини, Нідерландів та інших країн старої Європи.
Чи повернуться наші співгромадяни додому? Цим питанням сьогодні перейнялися в Кабінеті міністрів України. Ось, що говорить міністр економіки Юлія Свириденко:
Ну, далі визнання, що все це, - перераховане вище, - відбудеться, звісно, після закінчення війни. І, зрозуміло, перераховуються програми, які сьогодні вже в розробці.
А я, от, не був би настільки оптимістичним. І тут знову процитую зізнання одного з авторів польського дослідження, з якого розпочав блог: