НОВИНИ ГРАД » Новини » Кампанія з імунізації диких тварин проти сказу пройде в Одеській області
Кампанія з імунізації диких тварин проти сказу пройде в Одеській області
Читати grad.ua у  

Із 25 жовтня в Одеській області стартує кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.

Цього року пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин відбудеться з урахуванням воєнного стану в країні. Фахівці зазначають, щоб убезпечити від сказу червоних лисиць, шакалів, єнотоподібних собак, робота проводитиметься наземним розподілом поза територіями населених пунктів і водойм, а не як минулими роками шляхом розкидання принад із вакциною з літаків над лісовими, мисливськими та польовими угіддями.

На території Одеської області вручну буде розповсюджено 228 481 доз вакцини. Площа регіону, що підлягає вакцинації, становить 9139,25 кв. км. У кампанії буде задіяно близько 900 осіб у складі 120 груп. До них обов'язково увійдуть лікарі ветеринарної медицини державних районних і дільничних лікарень Головного управління, а також єгері або лісники, представники органів місцевого самоврядування.

Приманка з вакциною безпечна для всіх видів тварин і людей. Вона має вигляд брикету з різким запахом м'ясо-кісткового борошна, що так приваблює диких тварин, розміром із сірникову коробку, в середині якого розміщений полімерний блістер з активними компонентами вакцини. Фахівці, звертають увагу, що в разі виявлення приманок, не чіпати їх, не подрібнювати, не переносити з місць розкидання в інші місця.

приманка

Сказ - вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним - 100% хворих людей помирають. Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслюнявить інфікована тварина. Водночас через кров або сечу тварин сказ не передається. На сказ можуть захворіти всі ссавці, тож кажани, лисиці, собаки та кішки, їжаки, білки, гризуни та інші представники фауни - потенційно можуть бути хворими на сказ.

Запобігти сказу можна вакцинацією домашніх тварин. Триматися і тримати домашніх улюбленців подалі від диких тварин. Невідкладно звертатися по медичну допомогу після потенційного контакту з твариною до появи симптомів.

Що робити якщо вас укусив чи подряпав хворий звір або на шкіру чи слизову потрапила його слина?

Добре (щонайменше протягом 10 хвилин) промивайте місце ураження проточною водою з господарським милом.

Якнайшвидше зверніться до травмпункту по медичну допомогу для проведення в разі потреби щеплення антирабічною вакциною.

Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. 

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання в 96-99% випадків. Вона ефективна в разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу. 

В Україні, за інформацією МОЗ, усі області забезпечені антирабічною вакциною, вони є якісними та безоплатними, тож пацієнт не повинен платити за таку вакцинацію.

Люди, які багато контактують із тваринами (ветеринари, мисливці, лісники, зооволонтери тощо), мають завчасно вакцинуватися проти сказу та постійно робити бустерні щеплення проти нього згідно з графіком.Схожі новини

Коментарі