Як правило, люди заражаються сказом через укус інфікованих тварин, найчастіше - собак і кішок (як бродячих, так і домашніх, які не пройшли вакцинацію). Щоб запобігти розвитку цього захворювання, необхідно своєчасно провести екстрену профілактику.
За інформацією департаменту охорони здоров'я Одеської міськради, антирабічною вакциною забезпечуються всі медустанови, які надають антирабічну допомогу, зокрема, в умовах травмпунктів. Введення вакцини здійснюється на підставі медичних показань.
Адреси медустанов Одеси, в яких проводиться екстрена вакцинопрофілактика сказу при укусах тварин:
- Міська клінічна лікарня №1, травмпункт:
вул. М'ясоїдівська, 32, щоденно цілодобово. - Міська лікарня №5, травмпункт:
вул. Троїцька, 38, поліклінічне відділення з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 20:00. - Міська лікарня №8, хірургічний кабінет:
Фонтанська дор., 110, кабінет №4, з понеділка до п'ятниці, з 8:00 до 15:30. - Міська клінічна лікарня №10, травмпункт:
вул. Олексія Вадатурського (Маршала Малиновського), 61, щоденно цілодобово. - Міська клінічна лікарня №11 (поліклінічне відділення), хірургічний кабінет;
вул. Віталія Нестеренка (Академіка Воробйова), 5, кабінет №4, з понеділка до п'ятниці, з 9:00 до 13:00. - Консультативно-діагностичний центр №20, хірургічний кабінет:
вул. Левітана, 62, з понеділка до п'ятниці, з 8:00 до 18:00. - Консультативно-діагностичний центр №29, травмпункт:
просп. Князя Володимира Великого (Добровольського), 100, щоденно цілодобово. - Антирабічна профілактика дітям при укусах тварин проводиться щодня цілодобово:
Дитяча міська клінічна лікарня №3, вул. Академіка Заболотного, 26а. - Обласна дитяча клінічна лікарня, хірургічне приймальне відділення, вул. Віталія Нестеренка (Академіка Воробйова), 3.
Закупівля антирабічної вакцини для екстреної імпрофілактики сказу здійснюється за кошти муніципального бюджету Одеси в рамках Міської цільової програми «Здоров'я».
2024 року до міських закладів охорони здоров'я Одеси за антирабічною медичною допомогою звернувся 1991 пацієнт. З них 780 пацієнтам проведено імунізацію антирабічною вакциною в амбулаторних умовах, 117 – в умовах стаціонару. Це дозволило забезпечити надання антирабічної допомоги в повному обсязі та запобігти захворюванню населення міста Одеси на сказ.